سه شنبه 6 خرداد ماه 1399  -  Tuesday, May 26, 2020
pegaheco 1
بازار
1
یک شنبه 1 شهريور ماه 1394 ساعت 8:50

کاهش نرخ های قهوه، شکر خام، کاکائو و آب پرتقال و ثبات قیمت پنبه در بورس نیویورک

اقتصاد غذا> نرخ قهوه روز جمعه 21 اوت در بورس کالایی نیویورک با افت شدید مواجه شد و به پایین ترین سطح در سه هفته گذشته رسید، زیرا ارزهای کشورهای تولیدکننده این محصول در مقابل دلار تضعیف گردید.

 به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، نرخ قهوه عربی برای تحویل در دسامبر با 4.6 درصد کاهش به هر پوند 1.2635 دلار رسید. تضعیف پزو کلمبیا، رآل برزیل و دونگ ویتنام در برابر دلار آمریکا موجب کاهش نرخ قهوه گردید. برزیل و کلمبیا بزرگترین تولیدکننده قهوه عربی در جهان به شمار می روند. ویتنام نیز بزرگترین تولیدکننده قهوه روبوستا در جهان محسوب می شود.
در همین حال، نرخ شکر خام به پایین ترین سطح در هفت سال گذشته تنزل یافته است و قیمت هر پوند آن به 10.44 سنت رسیده است که نسبت به نرخ قبلی 1.7 درصد تنزل یافته است. رشد چشمگیر تولید نیشکر در جنوب مرکزی برزیل بر قیمت شکر فشاری نزولی وارد ساخته ست. نرخ کاکائو برای تحویل در دسامبر با 2 درصد کاهش به هر تن 3074 دلار تنزل یافت. بهای پنبه برای تحویل در دسامبر هر پوند 66.91 سنت بود که نسبت به قیمت قبلی تغییری نداشت. قیمت کنسانتره آب پرتقال جامد نیز با نیم درصد کاهش هر پوند 1.2985 دلار بود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
haraz1
رمضان
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
تک ماکارون
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران