جمعه 28 تير ماه 1398  -  Friday, July 19, 2019
pegaheco 1
بازار
1
یک شنبه 1 شهريور ماه 1394 ساعت 8:50

کاهش نرخ های قهوه، شکر خام، کاکائو و آب پرتقال و ثبات قیمت پنبه در بورس نیویورک

اقتصاد غذا> نرخ قهوه روز جمعه 21 اوت در بورس کالایی نیویورک با افت شدید مواجه شد و به پایین ترین سطح در سه هفته گذشته رسید، زیرا ارزهای کشورهای تولیدکننده این محصول در مقابل دلار تضعیف گردید.

 به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، نرخ قهوه عربی برای تحویل در دسامبر با 4.6 درصد کاهش به هر پوند 1.2635 دلار رسید. تضعیف پزو کلمبیا، رآل برزیل و دونگ ویتنام در برابر دلار آمریکا موجب کاهش نرخ قهوه گردید. برزیل و کلمبیا بزرگترین تولیدکننده قهوه عربی در جهان به شمار می روند. ویتنام نیز بزرگترین تولیدکننده قهوه روبوستا در جهان محسوب می شود.
در همین حال، نرخ شکر خام به پایین ترین سطح در هفت سال گذشته تنزل یافته است و قیمت هر پوند آن به 10.44 سنت رسیده است که نسبت به نرخ قبلی 1.7 درصد تنزل یافته است. رشد چشمگیر تولید نیشکر در جنوب مرکزی برزیل بر قیمت شکر فشاری نزولی وارد ساخته ست. نرخ کاکائو برای تحویل در دسامبر با 2 درصد کاهش به هر تن 3074 دلار تنزل یافت. بهای پنبه برای تحویل در دسامبر هر پوند 66.91 سنت بود که نسبت به قیمت قبلی تغییری نداشت. قیمت کنسانتره آب پرتقال جامد نیز با نیم درصد کاهش هر پوند 1.2985 دلار بود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
haraz1
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران