شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
pegaheco 1چاپ و بسته بندی2
اخبار
1
سه شنبه 20 بهمن ماه 1394 ساعت 15:16

توانمندی فراورده های غذایی کشور موجب مباهات است / بالندگی صنایع غذایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی افزونتر می شود

مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: بالندگی صنایع ما باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری انقلاب روز به روز افزونتر شود.


با ابراز خوشحالی از اینکه  در حال حاضر کشور ما صادرکننده بسیاری از فراورده های غذایی به کشورهای مختلف است اظهار داشت: این رخداد قبل از هر مسئله اقتصادی، بازرگانی و صنعتی بیان کننده رشد علمی و تکنولوژیکی کشور می باشد.

دکتر  بهروز جنت با اشاره به بحران سیاسی ای که بین روسیه و ترکیه در یکی دو ماه گذشته ایجاد شد تصریح کرد: جایگاه بین المللی کشور در این حوزه فراورده های غذایی به حدی ملموس است که حتی در برخی تعاملات کلان سیاسی نقشی  تعیین کننده دارد وقتی کشور روسیه،  ترکیه را مورد تحریم محصولات غذایی  قرار می دهد  و روسیه فی الحال ایران را جایگزین این مراوردات اقتصادی می نماید  با تکیه بر توانمندی و کیفیت محصولات ما است که قدرتش را به رخ  رقیب می کشد.

 وی همچنین با تاکید بر اینکه توانمندیهای کشور در حوزه فراورده های غذایی موجب موباهات است گفت: کشورهای دنیا به صرف اینکه کشور ما تولید کننده یک سری مواد خام است به ما اعتماد نکرده وبه سمت ما نمی آیند قطعا کیفیت محصولات صنایع ایران مورد وثوق مراکز علمی و آزمایشگاهی آنها می باشد که  ایران را جایگزین شرکای قبلی خود نموده اند.

دکتر جنت همچنین اضافه کرد: در حال حاضر عموم نیازهای کشور به دست توانمند متخصصان داخلی تهیه می شود و معدود واردات فراورده های غذایی هم  صرفا از جنبه تزئینی مورد مصرف قرار می گیرند.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: تنوع محصولات غذایی قبل و بعد از انقلاب به هیچوجه قابل قیاس نیست زیرا غالب جامعه روستانشین ما  اکنون به شهرها آمده اند و محصولات غذایی مورد نیازی که عموما بصورت سنتی و خانگی تهیه می شد با تغییری که در شیوه زندگی بوجود آمده دیگر پاسخگوی نیازها نبود پس بدیهی است که به تبع رشد چشمگیر فراورده های  غذایی مورد نیاز جامعه،ارگانهای نظارتی نیز باید رشد می کردند تا از منظر نظارتی هم بتواند پاسخگو باشد.

وی در پایان  یادآور شد:  بالندگی صنایع ما باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری انقلاب روز به روز افزونتر شود به صورتی که علاوه بر تامین در حد اعلی نیازهای کشوربه توسعه صادراتی ای منجر شود که تا قبل از این نظیر نداشته باشد.

منبع:ifdona
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
goncheh1
لاکیدووو
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
shirinvatan
tabiat
mihan
haraz1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
حلبچی
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
vioni
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
tejarat talaie
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان