شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pegah
یادداشت
1
دو شنبه 8 تير ماه 1394 ساعت 9:19

بهروز فروتن

تولید حرفه‌ای داریم اما اخلاق حرفه‌ای نداریم

بهروز فروتن - مشاور عالی کانون انجمنهای صنایع غذایی و بنیان‌گزار صنایع غذایی بهروز

موضوع تقلب در صنایع غذایی و صنعت آبلیمو تازگی ندارد و مختص دیروز و امروز نیست. اصولا این داستان واحدهای تولیدیِ دارای پروانه و استانداردی است که با نظارت‌های قانونی نمی‌توانند به صورت آشکارا تقلب کنند و دور از چشم ناظران وزارت بهداشت و سازمان استاندارد، دست به تقلب و تخلف می‌زنند. البته این اتفاق بجز صنعت آبلیمو ممکن است در سایر بخش‌های صنایع عذایی و حتی صنف‌ها و صنایع دیگر نیز بیفتد. اینبستگی به فرهنگ، علم و اخلاق افراد و تولیدکنندگان دارد.

شوربختانه برخی از تولیدکنندگان ما کاسبکارانه رفتارمی‌کنند و بدون رعایت اصول اخلاقی و فرهنگی، تقلب را هم چاشنی محصولات‌شان می‌کنند. مانند کسانی که ربا می‌خورند، رشوه می‌گیرند و سایر سواستفاده‌های اخلاقیرا در جامعه رواج می‌دهند. در سوی دیگر نیز تولیدکنندگان پاکدست و با شرفی هستند که می‌خواهند با تولید محصولات سالم و بهداشتی، نام و اعتبارشان را باافتخار در جامعه بلندآوازه کنند. در مقابل گروه نخست که همه جا و در هر زمان ممکن است حضور داشته باشند، باید جلو تخلف‌هایشان را گرفت و اجازه سواستفاده به آنها نداد. گرچه وزارت بهداشت حامی منافع تولیدکنندگانی است که قوانین را رعایت می‌کنند اما دستگاه‌های نظارتی نیز خود از این مشکلات و مسایل مبرا نیستند. گاهی نیز کار از دست‌شان در می رود و در نظارت‌ها خطاهایی و اشتباهاتی به وجود می‌آید.

به هر روی، وقتی تقلبی در صنایع غذایی صورت می‌گیرد،تقلب از برند یا مهر استاندارد و مجوز بهداشت است و این حتما به معنای تخلف دستگاه‌های نظارتی و یا ناظران وزارت بهداشت و سازمان استاندارد نیست. در صنعت غذا بیشتر از آرم و نشان این سازمان‌ها سواستفاده می‌کنند. اما ناظران هم مصون و معصوم نیستند. همان‌گونه که در هر حرفه‌ای سواستفاده‌ و تخلف‌ها وجود دارد، در این حرفه نیز وجود تخلف دور از ذهن نیست.

به باور من، در جامعه‌ای که پایه‌های آن بر مبنای علم،دانش و فرهنگ بنا شده باشد، کمتر تخلف و بی‌اخلاقیانجام می‌شود. عده‌ای تنها کار حرفه‌ای انجام می‌دهند اما اخلاق حرفه‌ای ندارند و در کارشان تقلب و سواستفاده می‌کنند. این مشکل در خانواده، آموزش و پرورش، نهادهای آموزشی و دانشگاه‌ها، پزشکان، صنایع،سازمان‌ها و تمامی بخش‌های جامعه وجود دارد و قابل مشاهده است. بنابراین اگر بتوانیم اخلاق حرفه‌ای را در هر صنف، دسته و رده‌ای که هستیم رعایت کنیم، نیاز چندانی به نظارت‌ها نداریم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
nazgol
shirinvatan
زرفروکتوز1
pegah2
haraz1
goncheh1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
tejarat talaie
رستوران حاج محسن1
آیدین
آب معدنی واتا