یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برتر
1
جمعه 15 شهريور ماه 1398 ساعت 19:31

سکوت منفعلانه تشکلهای آرد سازی در زمینه قیمت سبوس

مواد غذایی> اقتصاد غذا - در حالی که تشکلهای دامداران با همراهی وزارت جهاد کشاورزی بیشترین فشار را برای تغییر قیمت سبوس گندم بر روی دولت و به ویژه وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار می آورند اما تشکلهای آرد سازی همچنان به سکوت خود ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، کارخانجات آرد سازی به عنوان تنها گروه صنعت غذا که بیشترین وابستگی را به دولت دارد مدتی است که با چالش قیمت گذاری سبوس گندم دست و پنجه نرم می کند.
چالشی که ابتدا و پشت درهای بسته به نفع آردسازان به پیش رفت اما پس از تصمیمات وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار با واکنش تند دامداران و شخص وزیر جهاد کشاورزی مواجه شد به طوری که محمود حجتی در نامه ای به رییس جمهور خواستار تجدید نظر در خصوص قیمت گذاری سبوس شد.
این اتفاقات در حالی رقم خورد که دامداران با نامه نگاری های سرگشاده و درخواست کمک توانستند شرایط را تغییر دهند اما در طرف دیگر ماجرا  صدایی از تشکلهای آردسازان به گوش نرسید و سردمداران تشکلهای آرد سازی ترجیح دادند با سکوتی منفعلانه کار را به پیش ببرند. تشکلهایی که طی سالیان متمادی توسط افراد خاص و ثابتی اداره شده و بیشتر تمایل دارند به صورت محفلی و در اتاق های دربسته به حل مشکلات بپردازند. تکنیکی که به نظر می رسد اینبار کارآیی خود را ازدست داده و احتمال شکست آرد سازان در مقابل دامداران را افزایش داده است.
در همین حال سید محمدرضا مرتضوی رییس انجمن آردسازان که  چهره ای پر سر و صدا در سایر زمینه های اقتصادی می باشد در این زمینه سکوت اختیار کرده  و در معدود اظهارات خود در این زمینه  تنها در یک جمله به خبرگزاری تسنیم گفته که اختلاف نرخ فعلی سبوس با نرخ قبلی به حدود 800 میلیارد تومان می رسد.(لینک)

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
nazgol
haraz1
mihan
زرفروکتوز1
لاکیدووو
goncheh1
tabiat
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
حلبچی
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا