یک شنبه 29 دى ماه 1398  -  Sunday, January 19, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
8
چهار شنبه 21 شهريور ماه 1397 ساعت 13:45

آیا حجتی از اظهارات منصوبانش مطلع است؟! حمله عجیب و توهین آمیز مجری طرح دانه های روغنی به نمایندگان مجلس، وزراء و فعالان اتاق بازرگانی ایران

علیرضا مهاجر مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح افزایش تولید دانه های روغنی در گفتگویی که فیلم آن در یک خبرگزاری منتشر شده است اظهارات عجیبی در خصوص عملکرد روسای جمهور ایران، نمایندگان مجلس، وزراء، تجار، اتاق بازرگانی ایران  و حتی جناح های سیاسی بیان می کند که جا دارد این اظهارات بحث برانگیز و غیر دقیق با توجه به واقعیت های موجود با دقت نظر بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

وی در این گفت و گو بیان می کند: واردکنندگان متاسفانه در تمامی ارکان نظام نفوذ پیدا کردند چه در ارکان تصمیم گیری کشور مثل سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، قوه مقننه و نهادهای مختلف نفوذ دارند و آنها کارهای کارشناسی را به خورد مسوولان می دهند.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی می افزاید: گاها در کشور می گویند که قدرت دست کیست. نهاد ریاست جمهوری؟ میگم نه. قوه قضاییه؟ میگم نه. مجلس؟ میگم نه. میگن پس کجاست؟ میگم قدرت در اتاق بازرگانی ایران در خیابان طالقانی است اونها تصمیم می گیرند ما چکار بکنیم.

مهاجر همچنین در اظهارتی عجیب و غیر کاشناسی غنی سازی مواد غذایی از جمله روغن به منظور بهبود تغذیه و سلامت جامعه را با اظهاراتی غیر مسوولانه زیر سوال می برد و تبلیغ روغن غنی سازی شده با ویتامینD را نشانه ای برای تبلیغ و مصرف بیشتر روغن و بالابردن مصرف سرانه روغن نباتی و وابستگی بیشتر می داند.
وی همچنین با نقد عملکرد دستگاه نظارتی و متولیان سلامت کشور می گوید: وزارت بهداشت و انستیتو (انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور) نیز با آنها همکاری دارد  دانشگاه هم با اینها همکاری دارد. اما تهش را که نگاه میکنی افزایش وابستگی برای کشور ایجاد می شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی می گوید: در این دو سیستم (جناح) چپ و راست که قدرت را 8 سال این و 8 سال آن یکی می گیرد هر دو فاسد هستند. سیستمشان فاسد است و دنبال واردات هستند هیچ فرقی بینشان نیست که این رییس جمهور شود یا آن یکی. آن کسی که رانت می دهد و آن کسی که رانت می خورد هر دوتاشان در آن دولت بودند در این دولت هم هستند و در دولت بعدی هم هستند. چون قدرت در اتاق بازرگانی در ساختمان شیشه ای بزرگ خیابان طالقانی است.
وی  عنوان می کند: ما در استانهای خوزستان، گلستان، مازندرن، گیلان، مغان و قسمتی از آذربایجان غربی کمی کار بکنیم تمامی نیازهای کشور در بخش محصولات زراعی را تامین می کنیم. کار نمی خواهیم بکنیم و تا می آییم کار کنیم با واردات کالا ما را با سر میزنند زمین. کی وارد می کند؟ اون واردکننده در همین خیابان طالقانی. طرف میخواهد رییس جمهور بشه وامدار اینها میشه .طرف می خواهد نماینده مجلس بشه وامدار اینها میشه و گاها اونها می آیند معاونان وزیر را در بخش های اقتصادی مشخص می کنند.
حال باید دید آیا وزیر جهاد کشاورزی از دیدگاه ها و اظهارات مدیران و منصوبانش در وزارتخانه مطلع است و با آنها هم نظر است یا اینکه با شنیدن چنین اظهارات غیر مسوولانه ای در تخریب بخشهای مختلف نظام با آن برخورد جدی می کند؟
همچنین برخی شنیده ها حاکی از آن است که مجری طرح دانه های روغنی با هزینه کردن پول هنگفت از بودجه دولت و بیت المال بین برخی از رسانه ها سعی در تخریب فعالان عرصه صنعت و تجارت دارد که اثرات آنرا در برخی نشریات کشاورزی که به صورت زنجیره ای مطالبی را منتشر کرده اند میتوان یافت و به زودی در این خصوص به صورت مفصل مطالبی عنوان خواهد شد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
sobhan
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
پگاه
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
vioni
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
تیتر20