شنبه 27 بهمن ماه 1397  -  Saturday, February 16, 2019
eco 1انتخابات اتاق بازرگانی
اخبار برگزیده
1
شنبه 6 بهمن ماه 1397 ساعت 13:41

واردات حدود ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز در سال جاری

مواد غذایی> معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه سرانه مصرف پروتئین حیوانی هر ایرانی ۳۶ گرم است، گفت: پیش بینی می شود در سال جاری، حدود ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کشور شود.

مرتضی رضایی در جریان بازدید از مراکز اصلاح نژاد دام‌های کوچک اظهار داشت: میزان تولید شیر در کشور بر اساس آمار فائو در سال ۵۷، دو میلیون و ۶۲۰ هزار تن بوده که این عدد در سال ۹۷ به بیش از ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده و به عبارتی ۴.۱ برابر شده است؛ همچنین تولید گوشت مرغ از ۱۶۰هزار تن در سال ۵۷ به حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسیده است.

وی با بیان اینکه تولید گوشت قرمز نیز، از ۳۹۷ هزار تن در سال ۵۷ به ۸۶۰ هزار تن در حال حاضر رسیده است، تصریح کرد: تولید تخم مرغ نیز، از ۱۶۰ هزار تن به ۹۰۰ هزار تن رسیده و افزایش ۵.۶ برابری داشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید عسل از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۵۷، به ۸۷ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است، گفت: در این زمینه با رشد ۱۳.۳ برابری مواجه بوده ایم.

رضایی اضافه کرد: در حال حاضر سرانه مصرف شیر در کشور ۱۱۵ کیلو گرم، گوشت قرمز ۱۲ کیلو گرم، مرغ ۲۹ کیلو گرم، عسل ۱ کیلو گرم و تخم مرغ ۱۱ کیلو گرم است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال جاری، حدود ۱۵۰ هزار تن واردات گوشت قرمز به کشور داشته باشیم، افزود: سرانه مصرف روزانه پروتئین حیوانی برای هر ایرانی با احتساب محصولات شیلاتی و گوشت وارداتی، ۳۶ گرم و بدون در نظر گرفتن محصولات شیلاتی، ۲۹.۵ گرم است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال ۹۷ مجموعا ۵۳ واحد پرورش دام سبک با ظرفیت ۳۳۰ هزار رأس مشغول به کار بوده است، یادآور شد: امسال ۶۰ واحد جدید برای دام سنگین با ظرفیت ۱۱۰ هزار رأس در کشور ایجاد شده است.

رضایی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد دام هایی که تحت پوشش مدیریت اصلاح نژادی قرار گرفته اند، ۵۰ هزار رأس بوده است، تصریح کرد: این رقم در سال ۱۴۰۰ به حدود ۳۴۰ هزار رأس افزایش می یابد که به این ترتیب، ۴۶۰ هزار تن شیر و ۲۰ هزار تن گوشت قرمز با منشأ بز به تولیدات کشور افزوده می شود.

وی افزود: همچنین در سال ۹۷ نیز، ۶۰ هزار رأس گوسفند تحت پوشش اصلاح نژادی قرار گرفته است که این رقم در سال ۱۴۰۰، به ۸۰۰ هزار رأس می رسد و در نتیجه آن، ۸۰۰ هزار تن گوشت و ۲۵۰ هزار تن شیر با منشأ گوسفند در کشور تولید می شود.

این مقام مسئول با اشاره به پرورش نژادهای گاو دو منظوره در کشور، اظهار داشت: گوساله های پرواری نژادهای دومنظوره، سرعت رشد بیشتری از نژاد هولشتاین که نژاد غالب کشور است، دارد که این باعث افزایش بهره وری می شود.

وی جمعیت نژاد گاو دو منظوره کشور را ۲۸۰ هزار رأس عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می شود این رقم تا ۱۴۰۰ به بیش از یک میلیون رأس برسد و در نتیجه از این محل ۵۵۰ هزار تن شیر و ۳۰ هزار تن گوشت تولید خواهد شد.

رضایی با اشاره به تولیدات گوشت و شیر شتر نیز، خاطرنشان کرد: درسال ۹۷،معادل ۱۲ هزار تن گوشت و ۱۸ هزار تن شیر شتر در کشور تولید شده است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
شیرین عسل1
زر فروکتوز
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی دلوسه
فودیار
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
vioni
آیدین
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
اقتصاد سبز
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
جوان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
www.addlikebutton.net