یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 4 اسفند ماه 1394 ساعت 10:38

گردش مالی مواد غذایی تقلبی بالاتر از قاچاق اسلحه و موادمخدر

مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، نسبت به دخالت برخی ارگان ها در امر نظارت بر سلامت مواد غذایی در کشور انتقاد کرد.

دکتر بهروز جنت گفت: در تمام دنیا نظارت بر سلامت مواد غذایی بر عهده ارگان های بهداشتی کشورهاست ولی در ایران ارگان های مختلف ورود کرده و حتی برای فرآورده ها ضوابط اجباری می نویسند.

وی با اشاره به این واقعیت که در هیچ جای دنیا ارگان نظارتی در خصوص فرمول فرآورده ها اظهار نظر نمی کند و صرفا به بیان بایدها و نبایدها اکتفا ی نماید، افزود: در این صورت تولید کننده اجازه می یابد بر اساس بازار هدف خود از مواد مجاز و فرمول مجاز با ترکیب دلخواه استفاده کند.

جنت درباره صنعت جعل و تقلب نیز گفت: در این حوزه با بهره مندی از هوش های سیاه آن چنان گردش مالی ایجاد شده که بالاتر از قاچاق اسلحه، انسان، اعضای بدن انسان و حتی موادمخدر، بزرگترین بازار سیاه، پنهان و... را، از آن خود کرده است.

وی با انتقاد از کسانی که با سیاه نمایی یا افراط در نقد اعتماد جامعه را از ارگان های نظارتی سلب می کنند، تاکید کرد: برای قدرتمند ظاهر شدن این ارگان ها در این جنگ های تمام عیاری که با متقلبان دارند باید آنها را ضمن مجهز کردن به تکنولوژی روز تشویق کرد و نه اینکه با ایجاد شائبه در عملکردشان آنها را سست نمود.

جنت تصریح کرد: ما نقد را به عنوان محرک ارتقای سیستم با جان و دل می پذیریم و از آن استقبال می کنیم اما اگر نقد به سیاه نمایی کشیده شود و بر اعتماد مردم نسبت به ارگان نظارتی خدشه وارد شد آیا جایگزینی برای آنها داریم.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان خاطر نشان کرد: این موضوع صرفا به نظارت برفرآورده های غذایی مربوط نمی شود و از پلیس گرفته تا شهرداری و تعزیرات را در بر می گیرد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah2
tabiat
لاکیدووو
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
shirinvatan
goncheh1
mihan
شیرین عسل1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
حلبچی
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
tejarat talaie
vioni
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران