پنج شنبه 2 اسفند ماه 1397  -  Thursday, February 21, 2019
eco 1انتخابات اتاق بازرگانی
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 8 مرداد ماه 1397 ساعت 14:45

برنج مازندران از کجا به کجا می‌رود؟

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی استان مازندران گفت: نبود دسته بندی برنج با شرایط یکنواخت چالشی برای تجارت این محصول است.

به گزارش ایسنا، حسن مکرمی در نشست بررسی مشکلات استاندارد برنج در کارگروه تخصصی صنایع تبدیلی و غذایی اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران که در اداره کل استاندارد این استان برگزار شد، با اشاره به این که دسته بندی نشدن برنج با شرایط یکنواخت یکی از مشکلات تجارت برنج است اظهار کرد: برای صدور پروانه استاندارد، باید تمهیداتی قائل شویم تا مشکل ردیابی نشدن برنج مرتفع شود.

وی با بیان این که در سال ۹۱ و ۹۲ برنج مازندران و گیلان در تهران مورد بررسی قرار گرفت تصریح کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده، نامه‌ای مبنی بر تحقیق در مورد برنج فریدونکنار صادر شد، بنابر آزمایشات و تحقیقات  صورت گرفته این برنج در جویبار بسته‌بندی می‌شد که هیچ ارتباطی به برنج فریدونکنار نداشت.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی استان مازندران با بیان این که در امتداد این خبر، شایعه وجود فلزات سنگین در برنج شمال در تمامی کشور منعکس شد، خاطرنشان کرد: در این راستا طی آزمایشات به عمل آمده توسط سازمان غذا و داروی کشور، سلامت برنج مازندران تایید شد.

مکرمی با تاکید بر این که به دلیل قابل ردیابی بودن برنج باید ساماندهی این محصول هرچه سریع تر انجام شود، خاطرنشان کرد: اختلاف هایی نیز در این زمینه وجود دارد که  موجب می‌شود برخی تخلفات حوزه برنج  قابل ردیابی نباشد، به عنوان مثال عده ای با کیسه های برند شرکت های دیگر مبادرت به فروش محصول بی کیفیت می‌کنند که امکان ردیابی را مشکل خواهد کرد.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی استان مازندران تصریح کرد:باید مشوق هایی برای تولیدکنندگانی که مجوز دارند در نظرگرفت؛ به عنوان مثال تمام نهادهای دولتی باید برنج خود را از واحدهای دارای مجوز خریداری کنند تا تولیدکنندگان انگیزه تولید باکیفیت را داشته باشند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
ghoncheh
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
جوان
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
اقتصاد سبز
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
فودیار
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
www.addlikebutton.net