پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
مهگلچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار
1
چهار شنبه 9 ارديبهشت ماه 1394 ساعت 13:29

یک بیستم نیاز کشور به کنجاله سویا در داخل تأمین می‌شود/ تولید یک میلیون تن در برنامه

کشاورزی> مدیرکل پنبه و دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید فعلی کنجاله سویا در کشور حدود 130 هزار تن و نیاز به آن بیش از 2.5 میلیون تن است.

مسعود وجدانی فرد مدیرکل پنبه و دانه‌های روغنی وزارت جهادکشاورزی گفت: کنجاله سویا عمدتا برای خوراک طیور به کار می‌رود و از آنجا که گیاه سویا پتانسیل کشت پاییزه و زمستانه ندارد، فقط بصورت بهاره کشت می‌شود، بنابراین برای توسعه کشت آن برنامه‌ریزی مدونی باید انجام شود.

وی افزود: در طرح اقتصاد مقاومتی تدوین شده کشت زراعت سویا از حدود 80 هزار هکتار در سنوات اخیر به 350 هزار هکتار و تولید از حدود 170 هزار تن به حدود یک میلیون تن خواهد رسید که در صورت تأمین الزامات فعالیت‌های مربوط به شکل جدی‌تری عملیاتی شده و امیدواری برای تأمین بخش بیشتری از کنجاله مورد نیاز در داخل کشور فراهم می‌شود.

مدیرکل پنبه و دانه‌های روغنی وزارت جهاد بیان داشت: تولید فعلی کنجاله سویا در کشور حدود 130 هزار تن و نیاز به آن بیش از 2.5 میلیون تن است.

وجدانی فرد کشورهای مطرح در تولید سویا و کنحاله سویا را برزیل، آرژانتین، آمریکا و هندوستان عنوان کرد و گفت: اقلیم مناسب، آب در دسترس در زمان کشت و امکان توسعه کشت به شکل چندین میلیون هکتاری، عمده دلیل توسعه کشت و تولید فراوان سویا در این کشورهاست.

براساس این گزارش سال گذشته با واردات یک میلیارد و 239 میلیون دلار کنجاله سویا این محصول رتبه پنجم را در بین کالاهای وارداتی به خود اختصاص داده است.


منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
روغن غنچه
لاکیدووو
taknan2
زرفروکتوز1
haraz
نازگل
mihan2
شیرین عسل1
پگاه-خامه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
zar
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
حلبچی
ardineh
گروه صنعتی پارس استا
kandoj
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
ariantaem
tejarat talaie