سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برتر
3
چهار شنبه 21 مهر ماه 1400 ساعت 16:46

تغییر مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی نزدیک تر از همیشه/ نگاهی به گزینه های احتمالی مدیرعاملی شرکت بازرگانی دولتی ایران

موادغذایی> اقتصادغذا – در حالی که به نظر می رسد تغییر مدیریت در شرکت بازرگانی دولتی ایران نهایی نشده است از چند گزینه به عنوان جایگزین یزدان سیف نام برده می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، این روزها دیگر گلایه از وضع موجود کالاهای اساسی به ویژه در خصوص عملکرد شرکت بازرگانی دولتی ایران به اوج رسیده است گلایه ها از انفعال و عدم تغییرات مدیریتی توسط سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی درشرکت هایی نظیر شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت پشتیبانی امور دام و حتی شرکت خدمات حمایتی نیز افزایش یافته است.
اما در این میان به نظر می رسد تغییرات در شرکت بازرگانی دولتی ایران  زودتر به نتیجه خواهد رسید و در این زمینه از چند گزینه سرشناس نام برده می شود.


علیرضا کریمی
دکتر علیرضا کریمی وثیق یکی از سرشناس ترین مدیران دولتی در حوزه  گندم، آرد و نان است که به واسطه روحیات و نحوه تعاملاتش با مدیران بخش خصوصی و به ویژه نانوایان محبوبیت زیادی دارد.
حضور در اداره غله منطقه یک و معاونت بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی از مهم ترین سمت های اجرایی وی است که در این دوران او توانست بخش خصوصی را برای همراهی با سیاست های دولت وقت، همراه و همگام سازد.
کریمی در سال های اخیر از سمت های دولتی فاصله گرفت و بیشتر وقت خود را در کانون هماهنگی دانش وصنعت زنجیره گندم و آرد نان صرف کارهای تحقیقی، آموزشی و ترویجی کرد.
او طی هفته گذشته به جمع گزینه ای تصدی مدیرعاملی شرکت بازرگانی دولتی ایران وارد شد و همچنان به عنوان یکی از جدی ترین گزینه ها مطرح است.

حسین شیرزاد
دکتر حسین شیرزاد دارای مدرک دکتری توسعه کشاورزی است و از چهره های سرشناس علمی و اجرایی بخش کشاورزی و کالاهای اساسی به شمار می رود. حضور در راس سازمان تعاون روستایی به عنوان معاون وزیر، رئیس و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی به عنوان مهم ترین رزومه مدریت اجرایی وی است آنهم در دوران سخت و پرتنش دولت دوازدهم که به گواه بسیاری فعالان اقتصادی و تشکل های تولید و بازرگانی عملکرد قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت. هرچند با رفتن حجتی و آشفتگی در وزارت جهاد کشاورزی او نیز از تعاون روستایی کنار کشید و عملا تا پایان دولت روحانی سمت اجرایی دیگری را نپذیرفت.
شیرزاد در عین حال رابطه نزدیک با تیم ابراهیم رئیسی ومدیران دولت سیزدهم دارد و همچنان به دلیل شناخت مناسب از فضای حاکم بر تجارت کالاهای اساسی وارتباط  مناسب با تشکل ها و بخش خصوصی یکی از گزینه های حضور  در مسند مدیر عاملی شرکت بازرگانی دولتی است.


مهدی اصفهانی
دکتر مهدی اصفهانی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صمت نیز یکی از گزینه های مطرح شده برای این سمت بود که علی رغم اینکه  سمت هایی نظیرعضو هیات مدیره و قائم مقام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین عضو هیات مدیره ومعاون اداری و مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران به چشم می خورد چندان تمایلی برای تصدی این سمت ندارد.
مهدی اصفهانی از مدیران خوشنام دولتی در سال های اخیر بوده است که به واسطه متانت رفتاری تعامل خوبی با مدیران بخش های مختلف دولتی وهمچنین فعالان اقتصادی بخش خصوصی دارد.


حمید رسولی
از دیگر گزینه های جایگزینی سیف در شرکت بازرگانی دولتی مهندس حمید رسولی مدیرعامل جديد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی است که بر اساسی شنیده ها در گروه مدیران نزدیک به طیف اصلاح طلبان تقسیم بندی می شوید و رابطه نزدیکی با یزدان سیف مدیرعامل کنونی شرکت بازرگانی دولتی دارد.
رسولی در دوران دولت روحانی و از سال خرداد 96 تا کنون مدیرعاملی شرکت خدمات حمایتی را بر عهده داشته است.
او گزینه ای تازه وارد به لیست کاندیدها به حساب می آید که به نظر می رسد از حمایت خوبی برخوردار است.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
لاکیدووو
شیرین عسل1
mihan2
haraz
پگاه-خامه
taknan2
نازگل
روغن غنچه
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
kandoj
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
ariantaem
حلبچی
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ardineh
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
zar
تیتر20