یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
peminaeco 1چاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
2
یک شنبه 25 آبان ماه 1393 ساعت 21:43

رییس کانون صنایع غذایی:/

طرح فعلی دولت برای قیمتگذاری آرد و نان اشتباه است

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گفت: دولت هر سال 3 تا 4 میلیارد دلار خرج نان می کند اما هم مردم ناراضی هستند هم صنف و صنعت.

سیدمحمدرضا مرتضوی امروز در همایش بزرگداشت روز نان در دانشگاه الزهرا با بیان اینکه در هشت سال گذشته بالغ بر 800 میلیارد دلار درآمد وارد کشور شد اما در نهایت مردم فقیرتر شدند، افزود: اینکه دولت سه سال به صورت دستوری قیمت نان را ثابت نگه داشته و با وجود افزایش هزینه های تولید قیمت نان تغییر نکرده است اقدام منطقی نیست و سرانجام آن نیز خوب نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه تولید نان به ذائقه مردم احترام بگذاریم، افزود: قرار بود نان صنعتی تولید شده در کشور از نان سنتی ارزان تر باشد که این اتفاق نیفتاد و باید دلایل آن به صورت شفاف و دقیق ریشه یابی شود.

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران تصریح کرد: صنعت آرد و نان کشور در همین جا آمادگی خود را اعلام می کند تا هزینه انجام پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی را در زمینه ارتقای کیفیت در صنعت آرد و نان کشور تامین کند.

وی با بیان اینکه سطح تکنولوژی در صنعت آرد و نان کشور از دنیا عقب تر است و این وضعیت باید جبران شود، گفت: تکنولوژی باعث کاهش قابل ملاحظه هزینه ها در تولید آرد و نان شده است.

او در ادامه با بیان اینکه درس خواندن بدون کار و کسب تجربه فایده ای ندارد، افزود: الان دانشجویان ما درس می خوانند تا در نهایت کار نکنند که این وضعیت باید اصلاح شود.

مرتضوی در انتهای سخنرانی خود خطاب به رئیس جمهوری عنوان کرد: باید تاکید کنم طرحی که در زمینه قیمت گذاری آرد و نان در دست دولت قرار دارد طرح اشتباهی بوده و اینکه ما قیمت آرد و گندم را اصلاح کنیم اما قیمت نان را اصلاح نکنیم تصمیم نادرستی است.

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران تاکید کرد: نان هم اکنون در سطح شهر کیلویی 2100 تومان است و اگر قرار بر اصلاح قیمت نان باشد باید شرایط زندگی نانوایان به درستی در نظر گرفته شود. نانوایان باید بتوانند چرخ زندگی خود را بچرخانند و به همین دلیل باید از آنها به درستی حمایت کرد.

مرتضوی تاکید کرد: سیاست گذاری برای قیمت آرد و نان راه حل هایی دارد که نه به قدرت خرید مردم آسیب بزنند و نه اینکه حق نانوایان ضایع شود.

منبع:کانون انجمن های صنایع غذایی ایران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
زرفروکتوز1
shirinvatan
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
pegah2
haraz1
شیرین عسل1
nazgol
tabiat
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
آیدین
tejarat talaie
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
حلبچی
رستوران حاج محسن1