دو شنبه 23 فروردين ماه 1400  -  Monday, April 12, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 8 بهمن ماه 1399 ساعت 11:13

ارز ۴۲۰۰ تومانی تاثیری در کاهش قیمت کالاهای اساسی نداشته است

مواد غذایی> عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه سیاست ارز ترجیحی تاثیری در کاهش قیمت کالاهای اساسی نداشته است، گفت: کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی با تورم بالا به دست مردم می‌رسد.

محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰، گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی باید در بودجه ۱۴۰۰ اجرایی شود. این سیاست ارزی هیچ‌گونه تأثیری در کاهش قیمت کالاهای اساسی نداشته است. در حال حاضر شاهد هستیم که کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی گران و با تورم بالا به دست مردم می‌رسند. افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در یک ماه گذشته به خوبی نشان دهنده این موضوع است.

وی ادامه داد: ارز ۴۲۰۰ تومانی در راستای حمایت از دلالان و رانت خواران است. دولت باید این سیاست ارزی را متوقف کند و منابع مالی حاصل از آن را به صورت مستقیم به خود مردم اختصاص بدهد. دولت می‌گوید این سیاست ارزی را ادامه خواهیم داد ولی مدیریت و نظارت بر آن بیشتر می‌شود. این ادعا پذیرفته نیست و عملی هم نخواهد شد.

آصفری در خصوص مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: مقابله با فرارهای مالیاتی و حذف معافیت‌های مالیاتی بی فایده مثل «معافیت مالیاتی مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده» یکی از راه‌های افزایش درآمدهای دولت و کاستن از کسری بودجه است.

وی در ادامه گفت: افزایش پله‌های مالیات حقوق و مقابله با حقوق‌های نجومی از دیگر راهکارهایی است که کسری بودجه را تعدیل می‌کند. حقوق مدیران نباید بیش از ۷ برابر پایه حقوق یک کارمند جزئی باشد و اگر بیش از آن باشد تخلف است.

عضو کمیسیون تلفیق در پایان تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی که مبنای تعیین حقوق ورودی گمرک قرار دارد نیز باید برای سال آینده حذف شده و ارز نیمایی مبنا قرار گیرد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
goncheh1
لاکیدووو
شیرین عسل1
haraz1
shirinvatan
nazgol
mihan
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
حلبچی
tejarat talaie
تک ماکارون
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
vioni
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
تیتر20