پنج شنبه 10 مهر ماه 1399  -  Thursday, October 1, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 25 شهريور ماه 1399 ساعت 14:52

تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای ذخیره سازی سیب و پرتقال

کشاورزی> ستاد تنظیم بازار برای ذخیره سازی سیب و پرتقال تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.

در جلسه ستاد تنظیم بازار با توجه به دریافت اخباری مبنی بر ورود تجار کشورهای همسایه به کف بازار استان‌ها برای خرید محصولات کشاورزی سیب و پرتقال به قیمت سر درخت و صادرات این محصولات به نام خود، اتاق‌های بازرگانی و تعاون مکلف شدند تا با برگزاری جلسات تخصصی راهکار قانونی برای تأمین حداکثر سود صادرات برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی را به کارگروه تنظیم بازار ارایه دهند.

همچنین برای اینکه مقادیر افزایش صادرات در قالب نرخ ارز تأثیرگذار در بازار منجر به بالا رفتن قیمت این محصولات برای مصرف کننده نشود، کارگروهی مکلف به رصد و پایش موضوع شد.

در این راستا اعلام شد که برای حمایت از تولیدکننده، مصرف کننده و فعال اقتصادی به وضع عوارض صادراتی نیز در صورت لزوم توجه خواهد شد.

گفتنی است که طرح ذخیره سازی سیب و پرتقال هر ساله با دو هدف اصلی انجام میشود که حمایت از تولید کننده در فصل برداشت یکی از این اهداف است و وقتی دولت بعنوان یک عامل کمی به بازار ورود می‌کند و خرید انجام می‌دهد، قاعدتا افزایش تقاضا محسوب می شود و با افزایش قیمت سر درخت برای باغدار سودمند خواهد شد.

همچنین طبق گزارشی که وزارت جهاد کشاورزی در جلسه ستاد تنظیم بازار ارایه کرد، اعلام شد که در تولید پرتقال در سالجاری حدود 15 درصد افزایش تولید خواهیم داشت.

بر اساس این آمار، امسال در زمینه انواع پرتقال ناول، والنسیا، خونی و سایر اقلام حدود سه میلیون و 471 هزار تن تولید می‌شود که نسبت به سه میلیون تن پارسال تقریبا 15 درصد رشد خواهد داشت. همچنین اعلام شد که در تولید سیب نیز حدود یک درصد نسبت به سال گذشته رشد خواهیم داشت که با این رشد تولید، بازار نیز متعادل خواهد شد.

منبع:شاتا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah4
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
goncheh1
زرفروکتوز1
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
vioni
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
تیتر20
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور