یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2eco 1
اخبار برتر
1
دو شنبه 25 خرداد ماه 1394 ساعت 11:1

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران خبر داد:

حمایت دولت از صادرات آرد به کشور‌های حوزه خلیج فارس

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بر حمایت از بخش خصوصی در صادرات آرد به کشورهای آسیای مرکزی و حوزه خلیج فارس تأکید کرد.

به گزارش اقتصاد غذا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی قنبری در نشست شورای آرد و نان استان گلستان افزود: دولت خود به تنهایی نمی تواند در این زمینه وارد شود و نیاز است که بخش خصوصی فعالتر ظاهر شود و ما نیز با راهنمایی و کمک، شرایط را برای خدمات و صادرات تسهیل می کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: ما گندم مرغوب وارد می کنیم و استان گلستان باید بتواند از ظرفیت های خود برای تبدیل آن به آرد استفاده نماید و از سوی دیگر بازاریابی در این مسیر نقش مهم و اساسی را دارد.

قنبری گفت: در بحث گندم، وضعیت خرید در گلستان بسیار خوب و مناسب است اما مسئله اعتبارات در خرید، یک بحث ملی است و ما به گلستان در این مسیر توجه ویژه و خاصی داشته ایم.

قنبری گفت: در بحث مراکز خرید بدهکار، باید تدابیر خاصی از سوی مسئولان استانی اندیشیده شود تا این مشکل برطرف گردد زیرا وظیفه ماست که نسبت به بیت المال حفاظت و حراست داشته باشیم.

استاندار گلستان نیز در این نشست گفت: باید تدبیری اندیشیده شود تا از ظرفیتی که در ساخت سیلو به میزان یک میلیون تن و کارخانه های آرد ایجاد شده، استفاده بهینه شود.

حسن صادقلو افزود: امروز دو سوم ظرفیت این بخش در استان خالی است باید 700 هزار تن گندم وارد سیلوها شود و همین میزان آرد نیز از کارخانجات آرد خارج شود.

وی تأکید کرد: تنها راه این مسئله باز شدن فضای صادرات در استان است که مسئولان امر باید این فضا را برای بخش خصوصی و صادرکنندگان فراهم کنند.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به کیفیت بسیار مناسب گندم استان، باید خرید مناسبی صورت گیرد و از سوی دیگر در پرداخت ها نیز تسریع شود.

ظرفیت سیلوها، کارخانه های آرد و انبارهای مراکز ذخیره گندم در استان گلستان افزون بر یک میلیون تن است.

برداشت گندم از حدود 390 هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در استان گلستان از دوم خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
shirinvatan
haraz1
لاکیدووو
nazgol
pegah2
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
tabiat
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
حلبچی
آرد سازی پوسان
vioni
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
tejarat talaie
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20