دو شنبه 20 مرداد ماه 1399  -  Monday, August 10, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 13 بهمن ماه 1398 ساعت 7:25

روسیه بازاری مطمئن برای واردکنندگان نهاده های دام و طیور

مشاور ارشد اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران(آوندا) در توسعه امور بین الملل گفت: افزایش تولید محصولات کشاورزی، نو سازی و توسعه بنادر، تقویت زیرساختهای اقتصاد کشاورزی روسیه، تسهیل حمل و نقل ریلی و دریایی در خلال سالهای اخیر ، موجب افزایش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی این کشور به بازارهای بین المللی از جمله ایران شده است .
امیرحسین شاهمیر با اعلام این مطلب اظهارکرد: روسیه با برداشت ۱۲۱ میلیون تن غلات در سال ۲۰۲۰- ۲۰۱۹ دومین رکورد برداشت محصولات کشاورزی این کشور را در سالهای اخیر رقم زده است.
وی افزود: میزان برداشت  محصولات کشاورزی روسیه در بازه زمانی مذکور حدود ۲ میلیون تن کمتر از رقم پیش بینی شده توسط شورای غلات این کشور بوده است.
شاهمیر تصریح کرد: شورای غلات فدراسیون روسیه همچنین پیش بینی کرده بود که برداشت محصولات غلات روسیه در سال ۲۰۱۹ شامل ۷۷ میلیون تن گندم، ۲۱ میلیون تن جو و ۵/۱۴میلیون تن ذرت باشد.
 مشاور ارشد آوندا خاطرنشان کرد: فدراسیون روسیه در سال ۲۰۱۹ با صادرات بیش از ۴۶ میلیون تن انواع غلات به بزرگترین صادر کننده گندم جهان تبدیل شد.
شاهمیر  همچنین اظهارکرد: با توجه به تعمیق تاثیرات تحریم های اقتصادی امریکا علیه ایران و استنکاف آشکار  بسیاری از شرکتهای معتبر بین المللی از تامین نهاده های دام و طیور مورد نیاز کشور از یک سو، سهولت نسبی واردات نهاده های دام وطیور به دلیل همسایگی ایران و روسیه  و تجارت با روسیه برمبنای واحد پولی این کشور موجب شده تا  در سالهای اخیر شاهد اقبال هر چه بیشتر خریداران ایرانی به بازار نهاده های غذایی و دامی فدراسیون روسیه باشیم . 
مشاور ارشد اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: باتوجه به اینکه تحویل فوری سفارشات محصولات کشاورزی و نهاده های دامی برای ایران حایز اهمیت است و روسیه با تقویت زیرساختهای حمل و نقل جاده ای و دریایی  بستر لازم جهت تحقق خواسته های واردکنندگان را مهیا کرده است ، روسیه عملا ً به یکی از بهترین بازارها تامین و واردات  نهاده های دام و طیور به ایران تبدیل شده است.
* مزیتهای توسعه همکاری های تجاری ایران و روسیه
شاهمیر یکی دیگر از مزیتهای روسیه برای واردات نهاده های دامی و محصولات کشاورزی را امکان فروش و حمل محصول در مقادیر کمتر به واردکنندگان و متقاضیانی دانست که راساً مبادرت به تامین و واردات نهاده های مورد نیاز خود از مبادی ورودی می کنند .
وی یکی دیگر از دلایل استقبال واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران از بازار روسیه را تامین تقاضاهای کوچک مقیاس برشمرد و خاطرنشان کرد: برای واردات کالا های کشاورزی بصورت فله از کشورهای حوزه دریای سیاه مانند اوکراین و رومانی و سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه که از بزرگترین تولید کنندگان جو علوفه ای در اتحادیه اروپا هستند ،  به منظور تضیمن اقتصادی بودن هزینه های حمل و نقل دریایی ، حداقل میزان محمولات  کشتی های فله بر نباید از ۲۵ هزار تن کمتر باشد .
شاهمیر یادآور شد: به دلیل تردد کشتی های کوچک ۵-۳ هزار تنی در آبراه ولگا دان در فدراسیون روسیه و حوزه آبریز دریای مازندران ، فروشندگان غلات روسیه تقاضاهای کوچک مقیاس ارائه شده از سوی خریداران ایرانی  را می پذیرند که این امر منجر به ترغیب واردکنندگان برای  توسعه همکاری تجاری  با روسیه شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah3
nazgol
sobhan
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون