پنج شنبه 10 مهر ماه 1399  -  Thursday, October 1, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 19 شهريور ماه 1399 ساعت 11:29

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران اعلام کرد:/

تشکیل اتحادیه‌های استانی کشتارگران مرغ تمهید جدید برای کاهش قیمت

مواد غذایی> نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران در تشریح آخرین وضعیت اقلام و کالاهای اساسی، میزان گندم و در سیلوها و گوشت قرمز در بازار را کافی دانست و از تمهیدی جدید در راستای مدیریت زنجیره تولید تا توزیع مرغ جهت کنترل قیمت خبر داد.

جلال‌الدین محمد شکریه بیان کرد: در شرایط فعلی کمبودی در کالاهای اساسی وجود ندارد. با این وجود در جلسات مختلفی که بخش‌خصوصی و دولت با هم برگزار می‌کنند، راهکارهای جدیدی جهت کاهش نگرانی‌های احتمالی حتی در زمینه کنترل قیمت اندیشیده شده است که در انتظار اجرایی شدن برخی از این طرح‌ها هستیم.

وی ادامه داد: در تنظیم بازار بخش های مختلفی از دولت و بخش‌خصوصی نقش دارند و تنها بخشی از آن به اصناف برمی‌گردد.

شکریه افزود: در خصوص گوشت مرغ، واسطه‌گری کشتارگران، گاهی منجر در گرانی این قلم از کالاهای اساسی می‌شود و البته تهیه مواد اولیه مرغ‌داری‌ها هم با مشکلاتی مواجه می شود که در این باره جهاد کشاورزی مسئول رفع مشکل است. قیمت سویا و کنجاله گاهی با افزایش نرخ ارز، افزوده می‌شود و همین امر بر روی قیمت مرغ هم تاثیر می‌گذارد. ضمن این که مسائل پیرامون حمل و نقل و نقصان در خرید تاجر هم بر قیمت مرغ موثر است و به این ترتیب در ماه‌های گذشته، گاها کمبود یا اشباع بازار از مرغ را هم تجربه کرده‌ایم.

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران در خصوص بازرسی‌ها و نظارت بر بازار گفت: کنترل شدیدی بر حلقه آخر زنجیره تولید تا توزیع وجود دارد در حالی که نباید تمام تمرکز بازرسی را بر حلقه آخر داشت و باید بر کل زنجیره نظارت شود.

وی بیان کرد: نگرانی از کمبود کالاهایی که در سبد خانوار قرار می‌گیرد نداریم اما در خصوص گوشت مرغ لازم است تا وزارت جهاد کشاورزی تدابیر بیشتری داشته باشد.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت اصلاح فرهنگ خرید کالا در کشور نیز اشاره کرد و گفت: فرهنگ خرید هم گاهی در کمبود خرید یا گرانی آن امر موثر است. یعنی وقتی مردم احساس کنند کالایی قرار است گران شود، اگر خریدی با حجم بالا و بیش از نیاز کنند، خود به خود به گرانی و کمبود آن کمک کرده‌اند. در این شرایط، تعادل عرضه و تقاضا بر هم زده شده است. به عنوان نمونه اگر در یک بازه زمانی همه مردم چای بخرند حتی در لاهیجان که مرکز اصلی چای کشور است هم دچار کمبود چای بسته‌بندی شده خواهیم شد.

منبع:شاتا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
goncheh1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
nazgol
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون