چهار شنبه 6 اسفند ماه 1399  -  Wednesday, February 24, 2021
pegahpeminaبانک کشاورزی
اخبار برتر
0
شنبه 22 آذر ماه 1399 ساعت 12:10

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی مطرح کرد:

توزیع روزانه ۴ هزار تن روغن در بازار

صنایع غذایی> دبیر انجمن صنفی روغن نباتی از توزیع روزانه ۳.۵ تا ۴ هزار تن روغن در بازار خبر داد.

امیر هوشنگ بیرشک دبیر انجمن صنفی روغن نباتی  از آرامش نسبی بازار روغن‌ خبر داد و گفت: گر چه ۱۰۰ درصد مشکلات حل نشده، اما بازار روغن خانوار آرامش نسبی پیدا کرده است.

وی با اشاره به علل مشکلات توزیع در بخش روغن حلب و نیمه جامد افزود: با توجه به بحث های ارزی و حمل و نقل مشکلاتی در عرضه روغن حلب ایجاد شده است، در هفته گذشته به علت بارندگی در بندر امام با مشکل حمل و نقل مواجه شدیم.

بیرشک ادامه داد: تمامی کارخانجات توان خود را گذاشتند که کمبود روغن‌پیش نیاید و مشکلات فعلی مرتفع شود.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی درباره فروش اجباری روغن همراه با دیگر کالاها بیان کرد: بنابر بیانیه انجمن فروش اجباری همراه با روغن تخلف است و هیچ یک از کارخانجات این کار را نمی کنند و اگر مغازه ای این کار را کند، مربوط به بخش های صنفی است و در بخش صنعت کاملا با موضوع فروش اجباری کالا مخالف هستیم.

وی از توزیع روزانه ۳.۵ تا ۴ هزار تن روغن خبر داد و گفت: با تولید بیشتر کارخانه ها طی هفته های آتی روغن ۴ تا ۵ کیلویی حلب هم در اختیار مردم قرار می گیرد.

این مقام‌ مسئول با اشاره به اینکه فروش روغن حلب با نرخ ۱۳۰ هزار تومان قابل قبول نیست، بیان کرد: روغن حلب بر مبنای قیمت مصوب سازمان حمایت عرضه می شود و در سایت ۱۲۴ قیمت مصوب درج شده و کارخانجات نرخ ها را رعایت می کنند.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی درباره آینده بازار روغن گفت: قیمت روغن تحت تاثیر مولفه های متعددی همچون نرخ جهانی، قیمت فولاد، حمل و نقل، سوخت و ... است که امکان پیش بینی قیمت در خصوص بازار وجود ندارد، اما به طور کلی اگر شرایط به روال فعلی باشد، افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

بیرشک در پایان مهم ترین بحث در تولید روغن نباتی را  بحث واردات و چالش های ارزی برشمرد و گفت: بحث نقل و انتقال پول و بانک‌مرکزی بسیار تاثیر گذار است و پیش بینی می شود که اگر در بحث ارز اتفاق خاصی رخ ندهد، مشکلی در بحث بازار روغن نخواهیم داشت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
tabiat
لاکیدووو
nazgol
haraz1
sobhan
goncheh1
mihan
شیرین عسل1
pegah2
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
حلبچی
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
vioni
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ