پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
مهگلpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار
1
سه شنبه 17 آذر ماه 1394 ساعت 13:32

صادرات 183 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از مازندران

کشاورزی> اقتصاد غذا - رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات 183 میلیون و 402 هزار دلاری انواع محصولات کشاورزی از استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا«فودپرس» به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور اظهار کرد: در هشت ماهه نخست امسال 125هزار و 842 تن انواع محصولات کشاورزی با ارزش 183 میلیون و 402 هزار دلار از گمرکات استان صادر شده که در مقایسه با سال گذشته 23.29 درصد از لحاظ وزنی و 25.38 درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.
وی افزود: محصولات کشاورزی شامل فرآورده‌های لبنی، مرکبات، سیب‌درختی، گل‌و‌گیاه، کیوی و سایر محصولات کشاورزی است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشورهای عراق، ترکمنستان، قزاقستان و فدراسیون روسیه از جمله کشورهای هدف صادراتی محصولات کشاورزی مازندران هستند.

حیدرپور بیان کرد: فرآورده‌های لبنی از جمله محصولاتی است که به‌ دلیل مزیت نسبی از درصد بالایی از صادرات برخوردار بوده که از مجموع کل صادرات، بیش از 98 درصد مربوط به این محصول است.

وی خاطرنشان کرد: صادرات مرکبات، سیب درختی، گل‌ و ‌گیاه و کیوی هم به ‌دلیل عدم تخصیص مشوق‌های صادراتی، اعمال مالیات بر ارزش افزوده، بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی برای صادر کنندگان، تغییر قوانین و تعرفه‌های ترجیحی در گمرک کشورهای هدف و مشکلات حمل‎ و ‌نقل و افزایش هزینه‌های مربوطه در ماه‌های اخیر با روند کاهشی مواجه بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با ‌توجه به شروع برداشت پرتقال و کیوی و کیفیت و اندازه مطلوب این محصول، پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده شاهد رشد صادرات مرکبات از استان باشیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
لاکیدووو
پگاه-خامه
زرفروکتوز1
روغن غنچه
نازگل
haraz
taknan2
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
zar
ariantaem
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
kandoj
حلبچی
ardineh
آیدین
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1