یک شنبه 30 دى ماه 1397  -  Sunday, January 20, 2019
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 1 مهر ماه 1396 ساعت 14:3

کالای بدون برچسب قیمت قبل از دستور وزیر تولید شده‌ است/ دستور جدید وزیر دیر اعلام شد

مواد غذایی> رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه دستور وزیر درباره تعویق یک ماهه حذف برچسب قیمت‌ دیر اعلام شده است، گفت: کالاهایی که امروز بدون برچسب قیمت کارخانه به بازار وارد شده قبل از دستور وزیر تولید و بسته‌‌بندی شده است.

محمد آقا طاهر در مورد این که چرا مصوبه حذف قیمت علیرغم اینکه با دستور وزیر یک ماه به تأخیر افتاده است، اما از امروز برخی کالاهای تولیدی کارخانه‌ها به عرضه‌کنندگان بدون قیمت ارائه شده است، گفت: دستورالعمل وزیر صنعت پیرامون به تعویق افتادن یک ماهه مصوبه حذف برچسب قیمت برخی کالاها دیر اعلام شد و باید حداقل 5 یا 6 روز قبل اعلام می‌شد، تا تولیدکنندگان خود را با آن تطبیق می‌دادند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: تولید‌کنندگان کالاهایی را که امروز به بازار عرضه می‌کنند، از چند روز قبل آماده کرده‌اند و قطعا این کالا‌ها و بسته‌بندی آن از قبل از اعلام دستورالعمل جدید وزیر مبنی بر به تعویق افتادن یک ماهه طرح، آماده بوده و به همین دلیل برچسب قیمت بر روی برخی کالاهایی که امروز به بازار عرضه شده، نصب نشده است. 

وی با تأکید بر اینکه تولید‌کنندگان تمایلی به حذف برچسب قیمت از روی کالا را ندارند، گفت: ممکن است سه یا چهار روز کالاهای بدون برچسب قیمت به خرده‌فروشان و بازار عرضه شود، اما پس از آن دوباره تولید‌کنندگان براساس دستورالعمل جدید وزیر صنعت عمل خواهند کرد و کالاهای با برچسب قیمت را به بازار عرضه می‌کنند. 

به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‌زاده چند روز قبل از پایان دوره وزارتش در دولت یازدهم مصوبه حذف درج قیمت از برخی  گروه‌هایی کالایی از جمله چیپس و پفک، شیرینی و شکلات و محصولات سلولزی توسط تولید‌کنندگان را از ابتدای مهرماه 96 اعلام کرد.

 چند روز پس از اینکه محمد شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت دولت دوازدهم شروع به کار کرد، علیرغم انتقادات بسیار زیاد به مصوبه نعمت‌زاده، 7 قلم دیگر از جمله مربا، انواع کنسروها، عسل، سس،‌ترشی و .. را به این مصوبه اضافه کرد و گفت که این مصوبه از ابتدای مهرماه لازم‌الاجرا است و «مصوبه حذف برچسب قیمت از برخی کالاها از سوی نعمت‌زاده، محترم و لازم ‌الاجراست اما ایراداتی دارد که باید اصلاح شود».

اذعان شریعتمداری مبنی بر وجود ایراداتی در مصوبه لحظه‌ای وزیر پیشین صنعت ناشی از اظهار نظر مخالفان اجرای طرح مذکور بود که خوشبختانه اجرای مصوبه‌ را یک ماه به تعویق انداخته است. 

براساس این گزارش: فعالان بازار و کارشناسان معتقدند که علیرغم اینکه مسئولان وزارت صنعت بر این اعتقادند که با اجرای طرح حذف برچسب قیمت، کالا با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف‌کننده می‌رسد، اما اجرای این طرح منجر به ایجاد هرج و مرج در بازار می‌شود و منحر به سردرگمی مصرف‌کنندگان در خرید کالا به قیمت مناسب می‌شود.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زر فروکتوز
شیرین عسل1
haraz1
ghoncheh
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
جوان
اقتصاد سبز
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
vioni
فودیار
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
تک ماکارون
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
www.addlikebutton.net