شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaمهگل
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 30 آذر ماه 1399 ساعت 12:55

برآورد افزایش ۲۱ درصدی تولید حبوبات در سال زراعی جاری

کشاورزی> مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی برآورد کرد: تولید حبوبات با برنامه ریزی های انجام شده ۲۱ درصد در سال زراعی جاری افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، فرامک عزیزکریمی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: به رغم کاهش ۳ درصدی سطح زیر کشت حبوبات نسبت به سال زراعی گذشته به علت افزایش عملکرد، تولید حبوبات در مجموع با ۲۱ درصد افزایش به ۸۴۹ هزار تن برسد.

وی با اشاره به ارتقای ۴ درصدی عملکرد تولید حبوبات در سال زراعی جاری گفت: پیش بینی می کنیم عملکرد حبوبات به ۲۳۸۱ کیلو گرم در هر هکتار افزایش یابد.

عزیز کریمی، سطح زیر کشت حبوبات را در سال زراعی ۹۹-۱۴۰۰ را حدود ۸۱۸ هزار هکتار برآورد و خاطر نشان کرد در سال زراعی قبل سطح زیر کشت حبوبات در کشور ۸۴۱ هکتار بود.

وی از برنامه ریزی برای تدارک بذر حبوبات خبر داد و اذعان داشت: امسال برای کل کشت حبوبات کشور ۱۲۰۰ تن بذر تدارک دیده شده است.

مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که تقریبا در بیشتر استان های کشور، کشت پاییزه حبوبات صورت می گیرد، گفت: غالب کشت در استان های غربی، شمال غربی و شمال شرقی انجام می شود.

وی تغییر الگوی کشت حبوبات دیم از بهاره به پاییزه و انتظاری، افزایش ضریب نفوذ بذور گواهی شده در مزارع، افزایش درجه مکانیزاسیون و تهیه و ابلاغ طرح جامع بهره وری لوبیا را از پروژؤه های مهم در حوزه حبوبات نام برد.

عزیزکریمی ابراز داشت: بیشترین تولید نخود در استان های کرمانشاه، لرستان، کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی انجام می شود.

وی گفت: بیشترین میزان تولید عدس به استان های اردبیل، لرستان، قزوین و خراسان شمالی و بیشترین تولید لوبیا به استان های فارس، لرستان، زنجان و مرکزی اختصاص دارد.

عزیزکریمی در همین حال اذعان داشت: هزینه های کارگری در حوزه تولید حبوبات کشور نیز در سال زراعی جاری با افزایش روبرو بوده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
پگاه-خامه
mihan2
taknan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
لاکیدووو
haraz
روغن غنچه
نازگل
فشذهشف2
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
ardineh
صنایع غذایی مسرور
kandoj
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
tejarat talaie
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ariantaem
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
zar
حلبچی