سه شنبه 2 بهمن ماه 1397  -  Tuesday, January 22, 2019
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار
0
دو شنبه 3 شهريور ماه 1393 ساعت 16:7

معاون وزیر کشاورزی عنوان کرد

نیاز جدی کشورهای همسایه به گوشت و لبنیات ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط فعلی بسیاری از کشورهای همسایه نیاز جدی به تولیدات گوشتی و لبنی ایران دارند و بازار مناسبی برای صادرات این محصولات محسوب می‌شوند بنابراین با افزایش تولیدات این حوزه می‌توان زمینه واردات ارز را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن رکنی امروز در حاشیه بازدید وزیر کشاورزی برزیل از بزرگ‌ترین واحد پرورش گاو شیری در خاورمیانه که در شهرستان نظرآباد واقع شده است، گفت: پس از بازدید هیات برزیلی ازبرخی از واحدهای دامی کشور از جمله بزرگ‌ترین واحد پرورش گاو شیری خاورمیانه در البرز، این هیات به توانمندی واقعی ایران در این حوزه پی برده و امید است این بازدیدها منجر به انعقاد تفاهم‌نامه و قراردادی برای جذب مشارکت‌های سرمایه گذاران برزیلی در ایران شود.

وی اظهار کرد: با مشارکت سرمایه گذاران برزیلی در این حوزه، بدون شک بخشی از مشکلات موجود در این بخش برطرف می شود و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه موجود به شکل بالفعل در می‌آیند.

رکنی گفت: امید است با افزایش همکاری ایران و برزیل دربخش پرورش دام‌های شیری و گوشتی،در آینده‌ای نزدیک امنیت پایداری در این بخش ایجاد شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در شرایط فعلی بسیاری از کشورهای همسایه نیاز جدی به تولیدات گوشتی و لبنی ایران دارند و بازار مناسبی برای صادرات این محصولات محسوب می‌شوند بنابراین با افزایش تولیدات این حوزه می‌توان زمینه واردات ارز را فراهم کرد.

وی با اشاره به بازدیدی که صبح امروز (سوم شهریور) از موسسه سرم سازی رازی صورت گرفت، گفت: باید با استفاده از دانش فنی به روز زمینه تولید واکسن‌های جدید در سرم‌سازی رازی ایجاد شود تا از این طریق شاهد افزایش سطح ایمنی جمعیت دام و طیور کشور در مقابل بیماری‌ها باشیم.

رکنی گفت: طی بازدیدهای صورت گرفته زمینه تسهیل شرایط واردات نهاده‌های دامی از برزیل به ایران ایجاد می‌شود و امیدواریم با این اقدام دامداران کمتر با مشکلات کمبود نهاده‌های دامی مواجه شوند.

وی یادآورشد: برزیل در حال حاضر شرایط همکاری برای انتقال دانش فنی ساخت برخی از واکسن‌های جدی دامی به ایران را دارد و باید از این فرصت ایجاد شده به نحو مناسبی استفاده کرد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
فودیار
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
اقتصاد سبز
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
جوان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
vioni
گروه صنعتی نان سحر
www.addlikebutton.net