شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pemina
اخبار
0
دو شنبه 3 شهريور ماه 1393 ساعت 16:7

معاون وزیر کشاورزی عنوان کرد

نیاز جدی کشورهای همسایه به گوشت و لبنیات ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط فعلی بسیاری از کشورهای همسایه نیاز جدی به تولیدات گوشتی و لبنی ایران دارند و بازار مناسبی برای صادرات این محصولات محسوب می‌شوند بنابراین با افزایش تولیدات این حوزه می‌توان زمینه واردات ارز را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن رکنی امروز در حاشیه بازدید وزیر کشاورزی برزیل از بزرگ‌ترین واحد پرورش گاو شیری در خاورمیانه که در شهرستان نظرآباد واقع شده است، گفت: پس از بازدید هیات برزیلی ازبرخی از واحدهای دامی کشور از جمله بزرگ‌ترین واحد پرورش گاو شیری خاورمیانه در البرز، این هیات به توانمندی واقعی ایران در این حوزه پی برده و امید است این بازدیدها منجر به انعقاد تفاهم‌نامه و قراردادی برای جذب مشارکت‌های سرمایه گذاران برزیلی در ایران شود.

وی اظهار کرد: با مشارکت سرمایه گذاران برزیلی در این حوزه، بدون شک بخشی از مشکلات موجود در این بخش برطرف می شود و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه موجود به شکل بالفعل در می‌آیند.

رکنی گفت: امید است با افزایش همکاری ایران و برزیل دربخش پرورش دام‌های شیری و گوشتی،در آینده‌ای نزدیک امنیت پایداری در این بخش ایجاد شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در شرایط فعلی بسیاری از کشورهای همسایه نیاز جدی به تولیدات گوشتی و لبنی ایران دارند و بازار مناسبی برای صادرات این محصولات محسوب می‌شوند بنابراین با افزایش تولیدات این حوزه می‌توان زمینه واردات ارز را فراهم کرد.

وی با اشاره به بازدیدی که صبح امروز (سوم شهریور) از موسسه سرم سازی رازی صورت گرفت، گفت: باید با استفاده از دانش فنی به روز زمینه تولید واکسن‌های جدید در سرم‌سازی رازی ایجاد شود تا از این طریق شاهد افزایش سطح ایمنی جمعیت دام و طیور کشور در مقابل بیماری‌ها باشیم.

رکنی گفت: طی بازدیدهای صورت گرفته زمینه تسهیل شرایط واردات نهاده‌های دامی از برزیل به ایران ایجاد می‌شود و امیدواریم با این اقدام دامداران کمتر با مشکلات کمبود نهاده‌های دامی مواجه شوند.

وی یادآورشد: برزیل در حال حاضر شرایط همکاری برای انتقال دانش فنی ساخت برخی از واکسن‌های جدی دامی به ایران را دارد و باید از این فرصت ایجاد شده به نحو مناسبی استفاده کرد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
haraz1
shirinvatan
شیرین عسل1
pegah2
nazgol
زرفروکتوز1
لاکیدووو
mihan
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
tejarat talaie
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
vioni
ارسال پیامک
حلبچی
آیدین
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی ب آ