پنج شنبه 23 مرداد ماه 1399  -  Thursday, August 13, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 18 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 17:16

برنامه رشد چهار درصدی تولید تخم‌مرغ در سال ۹۹

مواد غذایی> مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور گفت: طبق برنامه وزارت جهادکشاورزی امسال تولید بیش از یک میلیون تن تخم‌مرغ با رشد چهار درصدی نسبت به سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.

«رضا ترکاشوند» افزود: سال گذشته برنامه تولید وزارت جهادکشاورزی حدود ۹۸۰ هزار تن بود اما با افزایش مدت زمان نگهداری مرغ مادر تخمگذار تولید در ماه‌های پایانی سال، تولید به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

به گفته وی، اکنون به منظور تنظیم بازار، دوره نگهداری مرغ تخمگذار از ۹۰ هفته به ۱۱۰ هفته افزایش یافته تا ضرر کمتری متوجه تولیدکنندگان شود.

وی از افزایش هزینه‌های تولید تخم مرغ در سالجاری خبر داد و تصریح کرد: قیمت تخم مرغ متناسب با شرایط بازار تعیین می شود که با توجه به افزایش نرخ نهاده‌های تولید، رشد نرخ این محصول امری اجتناب ناپذیر است.

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ در سال ۹۸  هفت هزار و ۷۴۰ تومان بود که البته این نرخ با توجه به عرضه نهاده‌های طیور با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی تعیین شده بود اما اکنون تولیدکنندگان بخشی قابل توجهی از نهاده‌های مورد نیاز طیور را با نرخ آزاد خریداری می‌کنند.

وی افزود: اکنون بهای هر کیلوگرم ذرت بیش از دو هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تومان در بازار است که بابت خرید فاکتوری به تولیدکنندگان ارایه نمی‌شود در حالی‌که قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت یک هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا دو هزار و ۴۵۰ تومان تعیین شده است.

ترکاشوند اظهار داشت: اکنون با وجود افزایش هزینه‌های تولید هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری‌ها به طور میانگین هشت هزار تومان به فروش می‌رسد که کفاف هزینه‌های تولید را نمی‌دهد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور اضافه کرد: هر ساله متناسب با نرخ تورم یکسری فاکتورها تغییر می‌کند بنابراین آنالیز قیمت‌ها تهیه و به دولت ارایه شده که توسط ستاد تنظیم بازار بررسی می‌شود.

وی افزود: برای حمایت از مصرف کنندگان نیز تلاش کرده ایم تا با عرضه مستقیم تخم مرغ در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای در سطح تهران و همه استان ها ثبات قیمت را داشته باشیم.

ترکاشوند اعلام کرد: سال گذشته بیش از ۴۱ هزار تن تخم مرغ به کشورهای هدف صادر شد که این امر در متعادل شدن قیمت این محصول و جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان نقش موثری داشت.

منبع:ایرنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
goncheh1
sobhan
nazgol
pegah3
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان