یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 8 بهمن ماه 1393 ساعت 11:51

2 برند آبلیموی غیر استاندارد اعلام شد

صنایع غذایی> مدیر کل اداره استاندارد استان تهران دو برند آبلیموی عرضه شده در بازار مصرف استان تهران را غیر استاندارد اعلام کرد.

مسلم بیات با بیان این‌که اخیرا روی 29 برند آبلیموی عرضه شده در کشور دو بار تست انجام شده است، اظهار کرد:‌ براین اساس دو محصول از برند "دست چین"، یک محصول از برند "حاسب" در تهران و سه محصول دیگر از دو برند در استان آذربایجان شرقی غیر استاندارد اعلام شدند.

وی با بیان این‌که معمولا برای کالاهای مشمول استاندارد اجباری در طول سال شش بار نمونه برداری انجام می‌شود، گفت: این نمونه برداری چهار بار در محل کارخانه و دو بار هم از طریق بازار و خرید محصولات توسط همکاران اداره استاندارد انجام می‌شود.

بیات افزود: سایر برندهایی که مشکلی نداشتند نتایج‌شان هنوز به دست ما نرسیده که امیدواریم این نتایج زودتر اعلام شوند.

مدیر کل اداره استاندارد استان تهران درباره نحوه برخورد با شرکت‌های متخلف گفت: علیه آبلیموی "دست چین" اعلام جرم کرده‌ایم که این موضوع پیگیری خواهد شد. همچنین برند "حاسب" که تولیداتش در تهران عرضه می شد فاقد استاندارد بود و تاکنون دو بار به این کارخانه مراجعه شده اما خط تولید آن غیر فعال است و تولیدی ندارد.

وی با اشاره به چگونگی شناسایی آبلیموهای تقلبی توسط سازمان استاندارد گفت: آزمایشات در بحث پلی فنل و فلانوییدهاست که با تست این دو ماده می‌توانیم به سنتزی یا طبیعی بودن آبلیمو پی ببریم.

بیات با بیان این‌که اعلام برندهای غیر استاندارد استان آذربایجان شرقی با اداره کل استاندارد این استان است، اظهار کرد: پروانه استاندارد، پروانه دائمی نیست و در صورتی که یک برند ویژگی‌های خود را حفظ نکند، پروانه خود را از دست می‌دهد و با آن برخورد خواهد شد.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
pegah2
mihan
shirinvatan
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
nazgol
زرفروکتوز1
لاکیدووو
tabiat
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
آب معدنی واتا
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
صنایع غذایی مسرور
tejarat talaie
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
حلبچی
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر