شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
pegahpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 28 فروردين ماه 1396 ساعت 8:2

ایران رئیس کارگروه شماره گذاری افزودنی های مواد غذایی باقی ماند/ استعفای آمریکا از نایب رئیسی

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از ابقای ریاست کارگروه سیستم بین‌المللی شماره‌گذاری افزودنی‌های غذایی موسوم به INS برای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، دکتر« بهروز جنت » با بیان این مطلب، افزود: درصورت حضور پیدا نکردن ایران، با توجه به نایب رئیسی آمریکا، این عنوان به آن کشور می رسید اما حضور فعال نماینده سازمان غذا و دارو موجب شد این عنوان مهم همچنان برای نظام اسلامی حفظ شود.
وی همچنین با اشاره به ناامیدی نمایندگان امریکا ازخلا حضورموفق کشورمان دراجلاس فوق اظهارکرد: همین موضوع موجب استعفای آنها از نایب رئیسی گردید تا بلژیک به عنوان نایب رئیس جدید کارگروه INS با ایران همکاری داشته باشد.
جنت ادامه داد: درچهل ونهمین اجلاس «کدکس افزودنی های غذایی» که با موضوع مدیریت اجلاس افزودنی های کدکس برگزار و درباره آن تصمیم گیری می شد همچنین مقرر شد چهارکارگروه ایران، استرالیا، امریکا و کانادا به همراه چین به عنوان کشور میزبان و دبیراجلاس «استراتژی های آینده این اجلاس» را تحت عنوان« Future Strategies for CCFA» تدوین کنند.
مدیرکل نظارت برفراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه درهیچ یک از اجلاسهای قبلی کدکس چنین موقعیتی نصیب ایران نشده بود تا کشورما بتواند نقشی تعیین کننده در تهیه و نهایی نمودن استراتژی ها جهانی حوزه غذا داشته باشد، افزود: اگرچه ممکن است اهمیت کسب چنین جایگاهی برای غیر متخصصان چندان معلوم نباشد اما برای اهل فن حائز اهمیت است.
وی گفت: با عملکرد خوب ایران در نهایت اعتراض آنها به جایی نرسید و در گزارش نهایی اجلاس نقش جدید و تعیین کننده ایران در تهیه و تدوین استراتژی های آینده این اجلاس مورد تایید و تصویب نهایی قرار گرفت.
کمیسیون کدکس موادغذایی، کمیسیون مشترک دوسازمان خواربارکشاورزی FAO وسازمان بهداشت جهانیWHO به دلیل اهمیت و لزوم تدوین استانداردهای غذایی به صورت هماهنگ، درسال 1963 ایجاد شد. 
این کمیسیون هرساله به منظور تصویب استانداردها، راهنماها و پیشنهادات مربوطه به کمیته های تخصصی درمقرFAO ( رم ) یا WHO ( سوئیس ) تشکیل می شود و براساس برنامه های مشترک غذایی این دو سازمان تصمیم گیری می کند و پس از تـصویب دراین کمیسیون، سایرمراحل اجرایی، چاپ و انتشاراستانداردها و مدارک را به صورت علمی و فنی انجام می شود هم اکنون 185کشور از جمله ایران عضو این کمیسیون بوده و از ویژگی های مهم این کمیسیون تصویب تدوین استانداردهای جهانی موادغذایی با رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی مصرف کنندگان و تسهیل تجارت تبادل مواد غذایی بین کشورها است.
با توجه به تاکید سازمان تجارت جهانی W TO رعایت این استانداردها در تجارت مواد غذایی بین کشورهای منطقه ای و سایرکشورهای عضوکمیسیون اهمیت بسزایی دارد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
لاکیدووو
nazgol
pegah2
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
tabiat
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
mihan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
tejarat talaie
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
آب معدنی واتا
تیتر20
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
vioni