یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2eco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 25 مرداد ماه 1394 ساعت 12:38

ادامه ممنوعیت واردات برنج تا آبان ماه

کشاورزی> رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تولید دو میلیون تنی برنج در سال جاری خبر داد و گفت: از مرداد‌ماه تا پایان فصل برداشت برنج(آبان)، واردات این محصول ممنوع است و هیچ مجوزی برای واردات صادر نمی‌شود.

دلاور حیدرپور اظهار کرد: در استان مازندران حدود 200 هزار هکتار از شالیزارها زیر کشت برنج رفتند و پیش‌بینی می‌شود امسال حدود یک میلیون و 200 هزار تن شلتوک برداشت و حدود 800 هزار تن برنج سفید در این استان تولید شود.

وی افزود: تاکنون که 50 درصد از محصول برنج این استان برداشت شده است، از نظر کمی و کیفی وضعیت خوبی را شاهد بوده‌ایم و برآورد‌ها نشان می‌دهد که امسال حدود یک میلیون و 800 هزار تا دو میلیون تن برنج در کشور تولید شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد: ظرفیت شالیزارهای کشور به ویژه استان مازندران نیز از نظر آفت‌های معمول برنج مانند کرم ساقه‌خوار بسیار مناسب بوده و پراکندگی و درصد شیوع پایینی داشته است.

حیدرپور گفت: از ابتدای فصل برداشت برنج (مرداد‌) تا آبان‌ماه واردات برنج ممنوع و دارای تعرفه 40 درصدی است و وزارت جهاد کشاورزی طی این مدت مجوز واردات هیچ محموله‌ای را صادر نمی‌کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد: برای تعادل‌بخشی به بازار برنج و این‌که قیمت برنج وارداتی آنقدر پایین‌تر از محصول داخلی نباشد که به تولید ملی آسیب برساند، وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید‌کنندگان به دنبال وضع مابه‌التفاوت برای واردات برنج است.


منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
shirinvatan
goncheh1
nazgol
شیرین عسل1
pegah2
mihan
زرفروکتوز1
haraz1
tabiat
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
آیدین
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
حلبچی