سه شنبه 8 مهر ماه 1399  -  Tuesday, September 29, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
جمعه 21 خرداد ماه 1395 ساعت 14:18

بررسی قیمت روغن نباتی در سازمان حمایت

صنایع غذایی> قائم مقام بازرگانی وزیر کشاورزی درباره درخواست تولیدکنندگان روغن‌نباتی برای افزایش قیمت اعلام کرد: پیشنهاد صنایع در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تصویب و تایید لزوم افزایش قیمت، پس از ماه رمضان به تصویب ستاد تنظیم بازار می‌رسد.

علی‌اکبر مهرفرد اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته قیمت روغن‌ خام در بازارهای جهانی قدری افزایش یافته است و صنایع نیز معتقدند به غیر از قیمت‌های جهانی سایر هزینه‌های تولید مانند دستمزد، هزینه انرژی و غیره برای آنها افزایش یافته است. براین اساس درخواست افزایش قیمت خود را ارائه کرده‌اند که این درخواست در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تصویب، از سوی ستاد تنظیم بازار یا سازمان حمایت، پس از ماه رمضان برای اجرا ابلاغ می‌شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی مرجع تعیین قیمت نیست و از نظر کارشناسی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و از نظر رسمی کارگروه تنظیم بازار مرجع تعیین قیمت به‌شمار می‌رود. البته قیمت‌های خرید تضمینی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیشنهاد می‌شود و پس از تصویب در این سازمان باید به تصویب شورای اقتصاد نیز برسد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: براساس مقررات جاری کشور، وزارت جهاد کشاورزی وظیفه‌ای در زمینه‌ قیمت محصولاتی به غیر از کالاهای مشمول خرید تضمینی ندارد؛ براین اساس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان ضمن کارشناسی و پیشنهاد آن به ستاد تنظیم بازار براساس آیین‌نامه ابلاغ شده عمل می‌کند.

مهرفرد بیان کرد: براساس آیین‌نامه ابلاغ شده، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان این اجازه را دارد که در صورت تایید کارشناسی قیمت در هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها مجوز افزایش قیمت تا سقف شش درصد را به صنایع درخواست کننده بدهد. اما اگر درخواست صنایع بیش از شش درصد باشد، پس از تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، میزان افزایش قیمت محصول به کارگروه تنظیم بازار ارسال می‌شود و در صورت مجوز تنظیم بازار، اجازه افزایش قیمت صادر می‌شود.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
pegah4
haraz1
nazgol
زرفروکتوز1
sobhan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
vioni
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
آیدین
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک