شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
eco 1pegah
اخبار برتر
1
یک شنبه 4 مهر ماه 1395 ساعت 11:58

شاهرخ ظهیری، پیشکسوت صنایع غذایی مطرح کرد:

مذاکره با کشورهای همجوار برای راه اندازی کارخانجات صنایع غذایی

شاهرخ ظهیری از پیشکسوتان صنایع غذایی ایران در گفت وگو با سایت خبری اتاق تهران درباره فرصت های سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی کشورمان گفت: تنها 70 درصد از سهام یکی از شرکت های تولید آب معدنی ایران توسط فرانسوی ها خریداری شده است و سرمایه گذاری خارجی به شکل گسترده در صنایع غذایی نداریم.

به گفته شاهرخ ظهیری این عدم سرمایه گذاری به معنی عدم انتقال تکنولوژی  روز دنیا به صنایع غذایی ایران نیست و ماشین آلات صنایع تبدیلی در کارخانجات ایران از بهترین تکنولوژی ها استفاده می کنند اما سرمایه گذاران خارجی در صنایع تبدیلی ایران سرمایه گذاری مشترک با تولیدکنندگان ایرانی نداشته و ندارند. ظهیری گفت: صنایع تبدیلی ایران توانمند است و این بحث مطرح است که با همکاری دیگر شرکت های خارجی در کشور ثالث کارخانه بزنیم. به کشورهای همجوار به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس  اعلام کردیم که در صنایع غذایی آماده سرمایه گذاری مشترک هستیم.

ظهیری با اشاره به اینکه پس از تحریم ها هیئت های زیادی به ایران آمدند و پیشنهاد راه اندازی کارخانجات صنایع تبدیلی به ویژه محصول رب گوجه فرنگی که از صادرات مطلوبی برخوردار است مطرح شده است گفت: با کشورهایی مثل عمان مذاکراتی در این باره داشتیم و تبادل اطلاعات انجام شده است اما هنوز به نتیجه رسیدیم. 

این  پیشکسوت صنعت غذا در ادامه گفت: صنایع تبدیلی ایران در حال حاضر توانمند است و زنجیره تولید صنایع تبدیلی در ایران کامل شده است. به یاد دارم که سال ها پیش رب تولیدی کارخانه خودمان را با بشکه به ایتالیا صادر می کردیم و به این دلیل که طعم و مزه رب تولیدی خودم را می شناختم، محصول تولید شده کارخانه ام را در مسکو در بسته بندی های ایتالیایی دیدم. آن دوران دیگر تمام شده است. شرکت های ایرانی در تولید محصولات صنایع تبدیلی و تمام مراحل تولید به توانمندی رسیدند و قدرت همکاری مشترک با سرمایه گذار خارجی در ایران و دیگر کشورها را داریم. این توانایی را داریم که با مواد اولیه ایرانی محصول ایرانی تولید کنیم و در بسته بندی ایرانی به دست مصرف کننده خارجی برسانیم. 
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
vioni
صنایع غذایی ب آ
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان