سه شنبه 8 مهر ماه 1399  -  Tuesday, September 29, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 18 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 17:5

فروش لیمو ترش در بازار به ۳ برابر قیمت مصوب/ تهدید تعزیرات هم کارساز نشد

کشاورزی> در حالی حداکثر قیمت فروش مصوب لیمو ترش ۱۸ هزار تومان تعیین شده است و فروشندگان به برخورد تعزیراتی تهدید شده اند که این محصول در بازار تا ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در حالی که قیمت مصوب لیمو ترش توسط ستاد تنظیم بازار 18 هزار تومان اعلام شده است و فروشندگان تهدید شده اند در صورتی که از این قیمت های سرپیچی کنند برخورد قانونی می شوند قیمت این محصول در بازار تا سه برابر و حتی بیشتر به فروش می رسد.

قیمت این محصول در سطح خرده فروشی به قیمت های 45 هزار تومان، 50 هزار تومان، 54 هزار تومان و 65 هزار تومان به فروش می‌‌رسد درحالی که حداکثر قیمت تعزیراتی این محصول 18 هزار تومان است.

نرخ این محصول در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران 13 هزار و 900 تومان است اما همیشه برای خرید موجود نیست و محدودیت خرید برای آن مشخص شده است.

قیمت لیمو ترش سنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار نیز بر اساس درجه بندی کیفی 10 تا 15 هزار تومان اعلام شده و بار فروشان این میدان نیز تهدید به برخورد تعزیراتی در صورت گران فروشی شده اند.

در حالی که قیمت این محصول در بازار مصرف همچنان گران و بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد، فروشندگان با انصاف زیادی نیز هستند که در سطح خرده فروشی این محصول را در محدوده قیمت های تعیین شده و منطقی به فروش می رسانند.

بنابراین گزارش عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار پیش از این  با ارسال نامه ای مشترک آنی و حائز اهمیت به  انصاری معاون وزیر و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، تابش معاون وزیر رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، رؤسای سازمان های صنعت معدن و تجارت استان ها، ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان با موضوع ابلاغ تصمیمات تنظیم بازار لیمو ترش را مشمول مبارزه با احتکار دانست به موارد زیر اشاره کرد.

تعیین سقف قیمت تعزیراتی برای عرضه لیمو ترش در تمام سطوح زنجیره توزیع عمده 15 هزار تومان و در سطح واحدهای صنفی خرده فروشی و زنجیره‌ای 18 هزار تومان.

 هدایت بخشی از کشفیات لیمو به شبکه توزیع سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری با نرخ تحویل درب سردخانه 12 هزار تومان و خرده‌فروشی 13 هزار و 900 تومان و 14500 تومان.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
goncheh1
شیرین عسل1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
تیتر20
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور