سه شنبه 6 خرداد ماه 1399  -  Tuesday, May 26, 2020
pegaheco 1
اخبار
1
دو شنبه 22 آذر ماه 1395 ساعت 12:2

تولید اضافی، گوجه فرنگی را ارزان کرد/ قیمت هندوانه شب یلدا تغییری نمیکند

کشاورزی> رئیس اتحادیه میوه و تره بار گفت: میوه فراوان است و همین فراوانی موجب شده تا از لحاظ قیمت برای شب یلدا مشکلی به وجود نیاید، هندوانه با قیمت ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان در بازار موجود است و قرار نیست که برای شب یلدا گران تر شود.

سید حسین مهاجران در رابطه با بازار شب یلدا گفت: میوه فراوان است و همین فراوانی موجب شده است تا از لحاظ قیمت نیز مشکلی به وجود نیاید، از جمله هندوانه که با قیمت 600 تا 800 تومان در بازار موجود است و قرار نیست که برای شب یلدا گران تر هم شود.

وی افزود: انار با کیفیت قیمتش 4500 تا 5 تومان و انار متوسط نیز 1500 تا 2500 تومان است، پرتقال نیز 20 درصدش آسیب دیده  که از کیلویی 600 تا 1500 تومان در میادین به فروش می رود که در حقیقت این میوه ها ذخیره شب عید بوده اند. اگر قرار باشد این میوه ها را الان مصرف کنند تلخ نبوده و طعم خوبی دارد اما چنان چه بخواهند این ها را نگه داری کنند تلخ می شود و طعم خوب خود را از دست خواهد داد بنابراین مصرف آن ها به صرفه تر خواهد بود.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار تأکید کرد: متأسفانه عرضه و تقاضا در کل در بازار متناسب نیست تا ماه گذشته محصولی مانند گوجه کیلویی 5 هزار تومان بود و حالا به دلیل مازاد تولید به کیلویی 800 تومان رسیده و لذا کشاورز نه تنها سود زیادی نمی کند بلکه مبلغی هم دست تولید کننده را نمی گیرد.

مهاجران بیان داشت: سیب زمینی به 1200 تومان و پیاز نیز  کیلویی 800 تا 1200 رسیده است،موز نیز کیلویی 3500 تا 4 هزار تومان است در قیمت نارگیل نیز تفاوتی صورت نگرفته است.

منبع:نسیم آنلاین
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
haraz1
رمضان
sobhan
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
vioni
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون