دو شنبه 20 مرداد ماه 1399  -  Monday, August 10, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
شنبه 27 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 16:56

تخم مرغ ارزان شد

مواد غذایی> رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از اُفت ۲ هزار تومانی هر کیلو تخم مرغ در بازار خبر داد.

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ، از اُفت ۲ هزار تومانی قیمت  هر کیلو تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه ای ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی اُفت تقاضا برای خرید تخم مرغ در بازار داخل و صادراتی را دلیل اصلی کاهش قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با اتمام ماه مبارک رمضان پیش بینی می شود که قیمت تخم مرغ در بازار متعادل شود.

نبی پور قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ را ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که هم اکنون هر شانه تخم مرغ کمتر از این‌ نرخ در بازار عرضه می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی‌تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر قیمت نهاده های دامی با نرخ مصوب ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد اختلاف دارد.

نبی پور قیمت مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که کنجاله سویا بالای ۵ هزار تومان و ذرت ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ تومان به دست مرغدار می رسد.

وی تولید روزانه تخم مرغ را بیش از ۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: با توجه به حجم بالای تولید و عدم حذف مرغ های پیر، مازاد تخم مرغ بسیار چشمگیر است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت مرغ گوشتی، کشتارگاه ها رغبتی به کشتار مرغ های پیر ندارند.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ تصریح کرد: تقاضا برای خرید تخم مرغ در ماه رمضان از سوی تجار عراق کاهش یافته است و علی رغم آنکه روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن حواله صادرات داده می شود، اما با مشکلات متعددی در امر صادرات رو به رو هستیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
haraz1
nazgol
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران