یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
peminaeco 1چاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
2
سه شنبه 17 فروردين ماه 1395 ساعت 10:10

اولويت سازمان غذا و دارو در سال 95 ايمني فرآورده هاي غذايي است

مواد غذایی> مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ارتقای سلامت و ایمنی غذایی در زمینه های صادرات و واردات اولویت مهم حوزه غذا در سال جاری است.


دکتر بهروز جنت اظهار کرد: سیاست‌گذاری برای ارتقای سلامت و امنیت غذایی، سلامت فراورده های غذایی صادراتی و وارداتی، بررسی و تصویب برنامه‌ها و تدابیر بخشی و فرا بخشی در اجرای سیاست‌های ناظر بر سلامت و امنیت غذایی در حوزه غذای سازمان غذا و  دارو تببین شده است.
وی در ادامه افزود: بایسته است  با تعیین متولی واحد و پاسخگوی واحد در برنامه ششم توسعه، ازهرگونه موازی کاری نهادها در تائید سلامت  مواد غذایی  جلوگیری به عمل آید.

این مقام مسئول در حوزه فراورده های غذایی همچنین  با اشاره به اینکه در خصوص پایش  مصداق های  پایه سلامت و ایمنی فراورده های غذایی، تصویب ضوابط  سلامت برای طرح‌های بزرگ توسعه‌ای در این حوزه و نیز تصویب برنامه‌ی عملیاتی سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت و ایمنی غذایی، برنامه هایی در دستور کار جدی سازمان غذا و دارو است خاطر نشان نمود: تصویب ساز و کارهای نظارتی و رسیدگی به گزارش‌های نظارتی و همچنین هماهنگی  با دستگاه‌های اجرایی که فعالیتهایی مشابه با ما دارند به جهت جلوگیری از موازی کاری و اتلاف سرمایه و انرژی کشور که به عنوان وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به تصویب رسیده است از دیگر برنامه های دیگر این سازمان  در پیشبرد سیاست های  کلان سلامت می باشد.

منبع:ifdona
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
shirinvatan
لاکیدووو
pegah2
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
haraz1
شیرین عسل1
nazgol
mihan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
tejarat talaie
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
vioni
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران