یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 23 شهريور ماه 1395 ساعت 10:50

نان ایرانی ها تا ۹۹ درصد غنی سازی می شود/سرانه مصرف نان

مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از غنی سازی ۹۹ درصد آرد نانوانی هایی کشور خبر داد.

دکتر بهروز جنت با بیان اینکه نزدیک ۹۹ درصد آرد تولیدی برای نانوایی ها در کشور غنی سازی شده است، اظهارکرد: از حدود ۴ میلیون و ۷۵۰ هزارتن آرد تولیدی خبازی به جز سنگک با مصرف ۹۰۰ هزار کیلو گرم ماده غنی سازی آرد(پرمیکس)، ۴میلیون و ۶۹۰ هزار تن آن به آرد خبازی غنی سازی شده تبدیل شود.

وی گفت: یکی از راه های پیشگیری از کمبود ریز مغذی ها در هر کشوری غنی سازی مواد غذایی پرمصرف است.

جنت افزود: نان در کشور ما قسمت عمده غذای مردم محسوب می شود که براساس بررسی های انجام شده سرانه مصرف نان در ایران ۱۳۰ کیلوگرم است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل نان به عنوان یک حامل مناسب برای غنی سازی با انواع ریزمغذی ها همچون آهن و اسیدفولیک در نظر گرفته می شود.

جنت تاکید کرد: از سویی غنی سازی نان با آهن و اسیدفولیک هیچ تأثیر معنی داری بر رنگ و طعم آن ندارد و به همین منظور در ضابطه های مواد غذایی به ویژه آرد بازنگری هایی  به عمل آمد و غنی سازی این ماده با آهن و اسید فولیک در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: پیرو همین برنامه مقدار آرد تولیدی و ماده غنی سازی آرد(پریمکس) مصرفی که به عنوان یکی از راه های پیشگیری از کمبود ریز مغذی ها در هر کشوری غنی سازی مواد غذایی پرمصرف است، در مجموع قطب های دهگانه کشوری مورد بررسی قرار گرفت تا پس از ارزیابی های صورت گرفته از حدود ۴ میلیون و ۷۵۰ هزارتن آرد تولیدی خبازی به جز سنگک با مصرف ۹۰۰ هزار کیلو گرم پرمیکس، ۴ میلیون و  ۶۹۰ هزار تن آن به ارد خبازی غنی سازی شده تبدیل شود.

جنت در پایان افزود: با انجام حدود ۲۰ هزار نمونه برداری در قطب های دهگانه و مورد  قبول واقع شدن حدود ۱۹ هزار مورد از آنها، به نظر می رسد گام عملیاتی بسیار مهمی در غنی سازی آرد به عنوان ماده اصلی فرآورده غذایی استراتژیک برداشته شده است.

منبع:ایفدونا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
pegah2
shirinvatan
tabiat
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
haraz1
goncheh1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
tejarat talaie
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه