دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
pegahبانک کشاورزیeco 1
اخبار
0
یک شنبه 22 فروردين ماه 1395 ساعت 12:23

شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ماه مارس اندکی افزایش یافت

مواد غذایی> خبرگزاری رویترز بر اساس گزارش سازمان کشاورزی و خواربار جهانی (فائو) اعلام کرد، شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ماه مارس اندکی افزایش یافت، زیرا قیمت شکر و روغن نباتی بیش از مقدار لازم برای خنثی کردن کاهش قیمت لبنیات بالا رفت.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو که تغییرات ماهانه قیمت مجموعه ای از مواد غذایی شامل غلات، محصولات لبنی، گوشت و شکر را اندازه می گیرد، در ماه مارس (11 اسفند 94 تا 12 فروردین 95) به 151 رسید. اندازه این شاخص در ماه گذشته (فوریه) 149.5 بود.
با این حال، اندازه شاخص قیمت مواد غذایی فائو پس از تجربه چهار کاهش متوالی سالانه، در ماه مارس نزدیک کمترین مقدار آن در هفت سال گذشته باقی ماند.
فائو همچنین میزان تولید غلات را در سال 17-2016 دو میلیارد و 521 میلیون تن برآورد کرد که چهار میلیون تن کمتر از سال پیش خواهد بود، لیکن سومین رکورد جهانی تولید غلات محسوب می شود.
بنا به اعلام فائو، در ماه مارس 2016، قیمت مواد غذایی در بازارهای جهانی تقریبا 12درصد کمتر از ماه مارس سال گذشته بود.
فائو یک سازمان تخصصی وابسته به سازمان ملل است که در سال 1945 تاسیس شد.
هدف فائو این است که با ترغیب توسعه مداوم روستایی با تاکید بر حفاظت از کشاوزان، تشویق تولید غذا و خودکفایی غذایی و بالا بردن سطح تغذیه به گسترش اقتصاد جهانی کمک کند.
فائو دارای قدرت الزام آور نیست، اما با انجام تحقیقات، انتشار گزارش ها و سازمان دهی کنفرانس ها به دنبال دستیابی به اهدافش است؛ این سازمان کمک های فنی ارائه می دهد، اصلاح بذر انجام می دهد، سرم و واکسن می سازد، و به افزایش محصولات جنگلداری کمک می کند.
برای انجام این برنامه های عملیاتی کمیته های دائمی مانند کمیته های کشاورزی، ماهیگیری، و امنیت جهانی غذا در فائو وجود دارد. این برنامه ها با تقاضای کشورهای میزبان اجرا می شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
mihan
goncheh1
sobhan
لاکیدووو
nazgol
haraz1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
تک ماکارون
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
vioni
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران