یک شنبه 2 مهر ماه 1396  -  Sunday, September 24, 2017
مه کامهeco 1
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 6 دى ماه 1395 ساعت 17:50

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:/

صنعت لبنیات صنعت فداکار در کشور است/افزایش قیمت لبنیات قشر ضعیف را از شیر هم محروم می‌کند

صنایع غذایی> وزیر کار،‌تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در پاسخ به آنهایی که به صندوق‌های بازنشستگی برای شرکت‌داری انتقاد دارند باید گفت حسن ما در این است که با تمام مشکلات جلوی افزایش قیمت را گرفته‌ایم تا قشر آسیب‌پذیر حتی از یک شیر ساده هم محروم نشود.

علی ربیعی در همایش امنیت غذایی، سلامت و توسعه اظهار داشت: در دولت یازدهم سیاست رفاهی نه به عنوان سیاست ضمیمه شده بلکه به عنوان سیاست اصلی دنبال شده است.

وی با اشاره به بهبود رتبه جهانی ایران در فقر غذایی اظهار داشت: منحنی فقر غذایی کاهش داشته و از 18.5 به 6.8 درصد تنزل پیدا کرده است.

ربیعی همچنین به اهمیت زیرمجموعه کاری خود به وضعیت تغذیه نقاط محروم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در برخی نقاط و از طریق مدارس مناطق شناسایی شده و سعی کرده‌ایم یک وعده غذای گرم به همراه لبنیات را در این مناطق به طور روزانه توزیع کنیم و این طرح دو سال است که دنبال می‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه ما در جامعه انواع سلامت را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: سلامت جسم، سلامت اجتماعی و سلامت روانی بسیار مهم است و فقدان هر یک از این‌ها مشکلاتی را در جامعه ایجاد می‌کند. اگرچه من نمی‌گویم در این زمینه به طور کامل عمل کرده‌ایم اما در بحث بیمه‌های درمانی طرح پرافتخار بیمه سلامت و طرح تحول سلامت توانسته است تا حدود زیادی بخش درمان را پوشش دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات صنایع به ویژه صنایع لبنی اشاره کرد و گفت: صنایع فداکار هستند و نرخ بازده در این شرایط بسیار پایین است اما نباید تولیدات لبنی دچار خلل شود و اگر قیمت را هم بالا ببریم طبقات پایین جامعه که قدرت خرید ندارند دچار مشکل می‌شوند.

ربیعی خطاب به منتقدانی که به فعالیت صندوق‌های بازنشستگی در شرکت‌داری انتقاد دارند، گفت: آنهایی که نقد دارند چرا صندوق‌ها شرکت دارند این را هم ببینند که این حسن وجود دارد که ما تمایلی به افزایش قیمت نشان نمی‌دهیم چون با افزایش قیمت محصولات دسترسی قشر آسیب‌پذیر به شیر ساده هم سخت شده و از آن محروم می‌شوند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به نوستالژی نسل دهه 30 و 40 به آرم شرکت صنایع ایران گفت: کودکی ما با شیر پاستوریزه 5 ریالی گذشت و عکس گاو نوستالژی نسل قدیم است که توصیه می‌کنیم آن را دوباره احیا کنند.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
Haraz
روغن نازگل
تلگرام فودپرس
farda
UN
zarforoktoz
shirinasal1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
اقتصاد سبز
آیدین
فودیار
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
تک ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
BA
گروه صنعتی پارس استا
جوان
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
www.addlikebutton.net