دو شنبه 5 خرداد ماه 1399  -  Monday, May 25, 2020
eco 1pegah
اخبار
1
دو شنبه 7 مهر ماه 1393 ساعت 8:31

23 مهر؛ روز جهانی غذا

ارسلان قاسمی: محکوم به کاهش ضایعات مواد غذایی هستیم

دبیر اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش و صادرات آبزیان ایران در آستانه روز جهانی غذا با اشاره به اینکه برای استفاده درست از منابع موجود باید ضایعات مواد غذایی را به حداقل برسانیم، گفت: امروزه بزرگترین چالش پیش‌روی بشر بحث غذای سالم است. با توجه به افزایش جمعیت و و محدودیت منابع باید به سمتی حرکت کنیم تا از منابع موجود به بهترین شکل استفاده کنیم. متاسفانه در ایران ما از منابع موجود استفاده بهینه نمی‌کنیم و بسیاری از منابع را به هدر می‌دهیم.

ارسلان قاسمی با اشاره به نبود مدیریت درست در صنعت غذا گفت: متاسفانه سیستم بانکی ما به دلیل نداشتن مدیریت درست در حوزه منابع مالی، این منابع را فقط در اختیار افرادی قرار می‌دهد که نمی‌توانند کاری از پیش ببرند یا این منابع به موقع وارد صنعت غذا نشده و یا اینکه منابع مالی به میزان کافی به این صنعت تزریق نمی‌شود.

وی ادامه داد: من معتقد نیستم نقدینگی نداریم، بلکه اعتقاد دارم مدیریت درستی بر منابع نداریم و سه آسیب مشخص نیز در این زمینه وجود دارد. یک اینکه منابع در اختیار افراد شاخص صنعت قرار نمی‌گیرد. دوم اینکه این منابع به موقع تزریق نمی‌شود و سوم اینکه منابع به میزان کافی در اختیار صنعت غذا قرار داده نمی‌شود. زمانی که به سیستم بانکی مراجعه می‌کنیم می‌بینیم که ارقام بزرگی به این صنعت تعلق دارد اما این ارقام آثار مثبتی را نشان نمی‌دهند.

دبیر اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش و صادرات آبزیان ایران در خصوص مشکلات پیش‌روی صنعت آبزیان گفت: متاسفانه سیاست بر اقتصاد سایه انداخته است و این باعث آسیب دیدن صادرات کالاهای کشور شده است. به عنوان مثال 95 درصد میگوی ایران صادر می‌شود و بازار عمده ما اروپا و آمریکا است اما به دلیل تحریم‌ها مجبور هستیم صادرات را با هزینه بیشتر و به صورت واسطه‌ای انجام دهیم.

قاسمی افزود: عدم همراهی برخی دستگاه‌های دولتی، شیوه نامناسب تامین منابع مالی و وجود واسطه‌ها از مشکلات کلان صنعت غذای کشور محسوب می‌شوند.


منبع: کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
haraz1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
nazgol
رمضان
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
vioni
صنایع غذایی دلوسه