شنبه 27 بهمن ماه 1397  -  Saturday, February 16, 2019
eco 1انتخابات اتاق بازرگانی
اخبار برتر
6
دو شنبه 5 آبان ماه 1393 ساعت 10:56

افتخاری دیگر برای گروه صنایع غذایی شیرین عسل

یونس ژائله به عنوان نخبه اقتصادی جهان اسلام برگزیده شد

فود پرس -  یونس ژائله سعدآباد بنیانگذار گروه صنایع غذایی شیرین عسل با توجه به رزومه درخشان و فعالیت های تولیدی و تجاری گسترده به عنوان تنها ایرانی مفتخر به دریافت جایزه «نخبگان اقتصادی جهان اسلام» امسال شد.

به گزارش فودپرس، دبیر اجرایی دبیر خانه ایران سازمان تجارت بین الملل سازمان همکاری های اسلامی، با تشریح فعالیت های این مرکز که در کوالالامپور مالزی واقع است از برگزاری پنجمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی در ماه جاری در مالزی خبر داد و افزود: این رویداد که یکی از موثرترین و قدرتمندترین رویدادهای در حال رشد، برای ایجاد فرصت‌های هم کاری بین کشورهای اسلامی شناخته شده و فرصتی مناسب و ارزش آفرین برای بسط و توسعه نفوذ بخش‌های دولتی و خصوصی داخلی در کشورهای اسلامی است، توسط مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری های اسلامی (OIC-IBC) و با همکاری مرکز اسلامی توسعه تجارت (ICDT) ، با حضور نخست وزیر مالزی، نجیب تون رزاق، برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دبیرخانه مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری های اسلامی در ایران، پس از تجارب موفق و شایان توجه سال گذشته در حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه و اخذ سهمیه دریافت جایزه نخبگان اقتصادی جهان اسلام، در سال جاری مجوز گرفت، تصریح کرد: فراهم آوردن فرصت بهره‌مندی هر چه بیشتر و ایجاد امکان میزبانی کل یا بخشی از این رویداد مهم در سال‌های آتی، برای ایران از اهداف مهم قابل پیگیری است.
دبیر اجرایی مرکز تجارت بین‌الملل همکاری‌های اسلامی در پاسخ به این سوال که در این نمایشگاه کدام دستگاه‌ها حضور خواهند داشت و اینکه چند کشور در این نمایشگاه حاضر می‌شوند، گفت: سازمان میراث فرهنگی، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی ایران، خانه صنعت و معدن و با حضور بخش‌های خصوصی فعال در کنار 50 کشور اسلامی عضو سازمان همکاری‌های اسلامی حضور خواهند داشت.
ملایی هدف از فعالیت های تجاری میان کشورهای اسلامی را استفاده از ظرفیت های قابل توجه این بخش عنوان کرد و اظهار داشت: نمایشگاه توریسم و آموزش عالی جهان اسلام نیز در کنار این نمایشگاه، برگزار خواهد شد. با وجود امکانات بالقوه ایران در زمینه توریسم، کشورهای اسلامی دیگری نظیر مالزی و ترکیه ، چندین برابر ما از توریسم استفاده می کنند و حداقل می توان از پتانسیل توریست های مسلمان برای حضور در ایران استفاده کرد که گردش مالی قابل توجهی خواهد داشت.
وی با انتقاد از کم توجهی دانشگاه های ایرانی به جذب دانشجویان کشورهای اسلامی، برگزاری نخستین نمایشگاه آموزش عالی جهان اسلام را فرصتی مناسب برای شناسایی ظرفیت ها و تبلیغ توانایی های دانشگاه های شاخص ایران عنوان کرد.
دبیر اجرایی دبیرخانه ایران سازمان تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی با یادآوری اهمیت ظرفیت اقتصادی کشورهای جهان اسلام به ویژه در شرایط تحریم های ظالمانه کشورهای غربی بر ضد ایران، خواستار حضور پررنگ تولید کنندگان ، صنایع و شرکت های ایرانی در نمایشگاه برای یافتن بازارهای صادراتی  شد.
وی با اعلام این که همه ساله طی مراسمی همزمان با نمایشگاه مذکور، 10 نفر از نخبگان اقتصادی جهان اسلام معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند، به انتخاب اسد الله عسگراولادی به عنوان نامزد ایرانی سال گذشته اشاره نمود.
بنا به اعلام ملایی دبیر اجرایی دبیرخانه ایران سازمان تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی، یونس ژائله بنیانگذار گروه صنایع غذایی شیرین عسل با توجه به رزومه درخشان و فعالیت های تولیدی و تجاری گسترده ای که به انجام رسانده است، نظر کارشناسان و داوران سازمان تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی را به عنوان نامزد ایرانی دریافت جایزه «نخبگان اقتصادی جهان اسلام» به خود جلب کرده است و ایشان طی مراسمی که از  23- 20  آبان ماه در شهر کوالالامپور کشور مالزی برگزار خواهد شد، به عنوان یکی از ده فرد منتخب مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، یونس ژائله سعدآباد، ‌به عنوان صادرکننده برتر و نمونه کشور سازماندهی کارآمدی برای صادرات محصولات گروه تحت مدیرت خود  بیش از 65 کشور جهان از جمله آلمان، هلند، بلژیک، روزسیه، اوکراین، اسپانیا، ترکیه و ... آسیای جنوب شرق، خاورمیانه، آسیای میانه و آفریقا فراهم آورده است.
 ژائله علاوه بر ریاست هیأت مدیره گروه صنایع غذایی شیرین عسل، به عنوان عضو هیأت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت ایران و عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و عضو هیأت مدیره انجمن صنفی صنایع شیرینی و شکلات ایران نیز فعالیت می نمایند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
روغن نازگل
ghoncheh
شیرین عسل1
زر فروکتوز
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
فودیار
صنایع غذایی دلوسه
جوان
صنایع غذایی ب آ
vioni
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
اقتصاد سبز
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
تیتر20
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
www.addlikebutton.net