دو شنبه 12 خرداد ماه 1399  -  Monday, June 1, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 10 خرداد ماه 1395 ساعت 10:5

واردات روغن پالم مشروط به اخذ مجوز شد + اسناد

کشاورزی> بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ سازمان توسعه تجارت به ۳۱ سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌های کشور، واردات روغن پالم بعد از یک وقفه کوتاه مدت دوباره مشروط به اخذ ثبت سفارش قبل از واردات از وزارتخانه متبوعه مجاز شد.

 11 روز پیش بود که با ابلاغ سازمان توسعه تجارت بنا بر درخواست بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزری، شرط اخذ مجور برای واردات 20 نوع روغن و دانه‌های روغنی شامل عناوین تعرفه‌ای واردات بادام زمینی، مغز نارگیل، دانه کتان، هسته میوه نخل، دانه پنبه، دانه روغن کرچک، دانه کنجد، دانه خردل، دانه خربزه، گل رازک، دانه اقاقیا، روغن بادام‌ زمینی و اجزای آن، روغن زیتون و اجزای آن، روغن نخل و اجزای آن، روغن نارگیل، روغن خام تخم کتان و اجزای آن، روغن خام ذرت و اجزای آن، روغن کرچک و اجزای آن، روغن کنجد و اجزای آن و روغن جلا و اجزای آن برداشته و اعلام شد واردات آنها نیازی به اخذ مجوز قبل از ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی ندارد.

بنابر این گزارش، سازمان توسعه تجارت دیروز ابلاغیه خود را بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی اصلاح کرد و واردات روغن نخل (پالم) و نارگیل را مشروط به اخذ مجوز ثبت سفارش از خود کرد.

بر این اساس واردات دو روغن نخل (پالم) و نارگیل مشروط به اخذ ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی قبل از واردات شد و به جای آن واردات دو نوع روغن جانشین کره کاکائو و روغن CBRو CBE آزاد شد و دیگر نیازی به ثبت سفارش قبلی ندارد.

جمال مدرسی مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد و کشاورزی در نامه خود خطاب به دفتر مقررات صادرات و واردات در این ارتباط آورده است: در صورتی که  ثبت سفارش ردیف‌های یاد شده پالم و نارگیل بدون ‌مجوز قبلی از این وزارتخانه صورت گرفته باشد، موارد را برای اخذ مجوز به دفتر معرفی نماید. بدیهی است در صورت  عدم اخذ مجوز ،ترخیص محموله های وارداتی امکان پذیر نیست.
 بنابر این گزارش، تقی محمدیان مدیرکل دفتر مقررات و صادرات نیز بر اساس نامه ذیل این درخواست را اجابت کرده و به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 31 استان کشور برای اقدام  ارسال کرده است.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
pegah3
sobhan
haraz1
شیرین عسل1
nazgol
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا