سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برتر
1
سه شنبه 7 بهمن ماه 1399 ساعت 18:13

توضیحات بیک زاده در مورد عرضه روغن جامد در کیسه‌های پلاستیکی/ بسته‌بندی جدید برای جلوگیری از ذخیره‌سازی است +تصویر

مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار کرد: اگر در بسته‌بندی فلزی ماندگاری روغن 1 تا 2 سال باشد در بسته‌بندی پلاستیکی ماندگاری کاهش پیدا می‌کند. از آنجا که نیاز به روغن وجود دارد، برای جلوگیری از ذخیره‌سازی تصمیم گرفته شد از بسته‌بندی پلاستیکی استفاده شود و به بازار در عرضه شود.

صدیف بیک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد عرضه روغن جامد در کیسه‌های پلاستیکی گفت: عموما روغن‌های مایع داخل پت‌های پلاستیکی هستند و روغن‌ها در احجام بالا برای ماندگاری بیشتر به ویژه برای روغن‌های جامد و نیمه جامد که احتمال خورندگی دارند، در ظرف‌های حلبی و فلز بسته‌بندی می‌کنند. برای اینکه هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند و همینطور به این علت که امکان نگهداری طولانی‌مدت آن وجود نداشته باشد، تصمیم بر این شد که در روغن‌های 5 کیلوگرمی به جای بسته‌بندی فلزی از بسته‌بندی‌هایی با جنس پت و پلاستیک استفاده شود.

وی افزود: بنابراین اینطور نیست که روغن جامد در نایلون عرضه شود. پلاستیک‌های مورد استفاده بهداشتی هستند و بدون پروانه بهره‌برداری اجازه بسته‌بندی به واحدهای تولیدی داده نمی‌شود.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار داشت: اگر در بسته‌بندی فلزی ماندگاری روغن 1 تا 2 سال باشد در بسته‌بندی پلاستیکی ماندگاری کاهش پیدا می‌کند. از آنجا که نیاز به روغن وجود دارد برای جلوگیری از ذخیره‌سازی تصمیم گرفته شد از بسته‌بندی پلاستیکی استفاده شود و به بازار در عرضه شود.

بیک‌زاده در مورد نبود حلب روغن گفت: دسترسی به حلب نیز وجود دارد. قیمت همه این مواد اولیه در بورس تعیین می‌شود و مواد پتروشیمی در دسترس‌تر از حلب هستند. همچنین حلب باید قلع‌اندود شود که در دسترس واحدهای تولیدی قرار بگیرند.

وی افزود: مواد پلاستیکی سهل‌الوصول‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند. اگر تولیدکننده بخواهد سریعا به تقاضای بازار واکنش نشان دهد، مواد پلاستیکی در دسترس‌تر هستند.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
mihan2
پگاه-خامه
روغن غنچه
نازگل
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
فشذهشف2
taknan2
haraz
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
ardineh
zar
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
ariantaem
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
حلبچی
kandoj
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران