یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pemina
اخبار برگزیده
0
شنبه 24 آبان ماه 1399 ساعت 9:22

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران عنوان کرد:

اقدامات ارزشمند گمرک در شناسایی و رفع بخشی از موانع ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: تسهیل شرایط ترخیص کالاهای اساسی از سوی گمرک می تواند آرامش را به بازار نهاده های دامی بازگرداند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، محمد مهدی نهاوندی با اعلام این مطلب اظهار کرد: عدم تامین و تخصیص ارز و صدور کد رهگیری موجب شده بود تا حجم کالاهای رسوبی در گمرکات به بیش از چهار میلیون تن برسد.
وی افزود: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع و تسهیل ترخیص کالا از گمرکات، و آخرین مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت،بر اساس پیشنهادات گمرک  بخشنامه‌ای به گمرکات برای ترخیص کالاهای اساسی و کالاهای مرتبط با تولید صادر و شرایط ترخیص این اقلام تسهیل شد.
نهاوندی ادامه داد: معضلاتی که در مسیر تامین و تخصیص ارز بروز کرد روند ترخیص نهاده های دامی را برای صنایع مرغداری و دامداری با مشکلات عدیده ای مواجه کرد و موجب شد تا در نهایت نرخ این اقلام در بازار با جهش معناداری مواجه شود.
وی با اشاره به تسریع روند ترخیص کالا از گمرکات تصریح کرد: اقدامات موثر گمرک برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی از جمله نهاده های دام و طیور از یک سو بازار کالاهای اساسی را ساماندهی می کند و از سوی دیگر گامی در مسیر تحقق شعار امسال«جهش تولید» محسوب می شود.
نهاوندی با اشاره به تبعات تحریم و شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد ایران یادآور شد: عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران در تسهیل و تسریع شرایط ترخیص کالاهای اساسی نشان از درک صحیح از شرایط اقتصادی کشور و تلاش برای عبور کشور و مردم از روزهای سخت اقتصاد تحریم شده دارد.
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اگر همراهی تمامی دستگاهها در روند تامین تا توزیع کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید ادامه داشته باشد به سهولت می توانیم با حفظ آرامش در بازار داخلی همچنان به گردش چرخ واحدهای تولیدی ادامه دهیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
shirinvatan
pegah2
goncheh1
لاکیدووو
شیرین عسل1
mihan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
nazgol
tabiat
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
ارسال پیامک
حلبچی
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا