دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
بانک کشاورزیpeminapegah
اخبار برتر
0
سه شنبه 10 اسفند ماه 1395 ساعت 14:48

دبیر انجمن صنایع روغنکشی:

واردکنندگان کنجاله باید در طرح توسعه کشت دانه های روغنی مشارکت کنند/ واردکنندگان کنجاله شهروند درجه یک وزارت جهاد کشاورزی هستند

کشاورزی> واردکنندگان کنجاله همانند کارخانجات روغنکشی باید برای تحقق اهداف طرح ملی توسعه کشت دانه های روغنی در خرید دانه های روغنی داخلی مشارکت کنند.

اکبر سبقتی دبیر انجمن صنفی صنایع روغنکشی  ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس  ضمن بیان مطلب فوق افزود: دولت با مشارکت دادن واردکنندگان کنجاله در طرح خرید دانه های تولید داخل، می تواند به خرید دانه های روغنی جهت توسعه کشت این محصولات و جلوگیری از نگرانی های کشاورزان و صنعتگران برای خرید سریع و به موقع کمک کند.
وی خاطر نشان کرد: دولت در سالهای گذشته با  وضع تعرفه بر واردات دانه های روغنی به عنوان ماده اولیه صنعت روغنکشی و اعمال تخفیفات تعرفه ای به کارخانجات در صورت خرید دانه های داخلی سعی داشت تا از توسعه کشت دانه های روغنی حمایت کند اما واردکنندگان کنجاله به راحتی محصول نهایی صنعت روغنکشی را وارد کشور می کنند.
سبقتی با اشاره به واردات بیش از اندازه کنجاله در 10 ماهه سال 95 گفت: طی سال جاری بیش از یک میلیون و سیصد هزار تن کنجاله وارد کشور شده است که این امر تهدیدی جدی برای ادامه فعالیت صنعت روغنکشی است.
وی با بیان اینکه صنعت روغنکشی طی سالهای اخیر با تدبیر دولت، فعالیت خود را از سر گرفته است تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد در وزارت جهادکشاورزی با عینک بخشی نگری به موضوعات ملی نگاه می کنند و این نوع نگاه در بسیاری از موارد، تولید در بخش های دیگر را به چالش می کشد.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغنکشی افزود:  این افراد با ارائه اطلاعات غیر کارشناسی و جوسازی های بی مورد به جای حمایت از تولید داخلی، واردکنندگان کنجاله را به شهروندان درجه یک وزارت جهاد کشاورزی تبدیل کرده است.
سبقتی  متذکر شد: به رغم تاکیدات دولتمردان و به ویژه وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات مواد اولیه به جای محصول نهایی متاسفانه تصمیمات در بخش های میانی به گونه دیگری اتخاذ می شود و شرکتهای تابعه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان واردکنندگان اصلی کنجاله، شهروند درجه یک در وزارت جهاد کشاورزی به شمار می روند. 

وی تصریح کرد: پیشنهاد کردیم تعرفه واردات کنجاله در قبال خرید دانه‌های روغنی به 10 درصد افزایش یابد که تا کنون مورد موافقت وزیر جهاد کشاورزی قرار نگرفته است.

به گزارش فارس‌، انجمن صنفی صنایع روغن کشی در نامه ای به دفتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تعرفه واردات انواع دانه در قبال خرید دانه داخلی را 5 درصد و در غیر این صورت 10 درصد،‌تعرفه واردات روغن خام به جز روغن پالم را در قبال خرید دانه داخلی 10 درصد و غیر از آن 20 درصد، و تعرفه واردات کنجاله را درقبال خرید دانه روغنی 10 و غیر از ان 15 درصد پیشنهاد داده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
pegah2
زرفروکتوز1
goncheh1
nazgol
tabiat
sobhan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
آیدین
تک ماکارون
زر ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1