سه شنبه 30 آبان ماه 1396  -  Tuesday, November 21, 2017
roghan2مه کامهeco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 25 مهر ماه 1395 ساعت 18:10

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:/

3 شرط لازم برای تولید محصولات ارگانیک

کشاورزی > افزایش قدرت خرید، وضعیت عمومی مصرف کنندگان و فرهنگ مصرفی مردم 3 الزامی است که باید برای ترغیب صنایع تبدیلی به تولید محصولات ارگانیک فراهم شود.

واردات مواد اولیه ارگانیک می تواند به تولید محصولات ارگانیک در صنایع تبدیلی ایران منجر شود؟ حسن فروزان فرد، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در این باره گفت: استفاده از محصولات غذایی ارگانیک در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به سرعت رو به افزایش است و نمی توان از لزوم افزایش استفاده از این محصولات در ایران غافل بود.

فروزان فرد در این باره که  صنایع تبدیلی ایران تمایل به استفاده از مواد اولیه ارگانیک و تولید محصول ارگانیک دارند گفت: صنایع تبدیلی با توجه به وضعیت عمومی مصرف کنندگان، فرهنگ مصرفی مردم و توان خرید آنان  محصولات را تولید می کنند و در تولید محصولات  ارگانیک هم این ملاحظات وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق تهران ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی اخیر به ویژه رکود و کاهش قدرت خرید  و وضعیت درآمد قابل تصرف مصرف کنندگان در جامعه، زمینه عرضه گسترده محصولات ارگانیک وجود ندارد. قدرت خرید مردم ایران با مردم کشورهایی که مصرف فرآورده های ارگانیک در آن به سرعت رو به رشد است، تفاوت دارد. چندین سال است که مراکز توزیع مخصوص برای فرآورده های ارگانیک در کشورهای دیگر ایجاد شده است و با توجه به بالا بودن قدرت خرید، زمینه مصرف کالای با کیفیت بالاتر که بدون تردید گران تر است، در این کشورها وجود دارد.

فروزان فرد با اشاره به اینکه سبد مصرفی خانوار در ایران به اندازه کافی کامل و غنی نیست گفت: در گام اول نیازمند این هستیم که مصرف کالاهای حاصل از فرآوری محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند و با فرهنگ سازی مناسب و بهبود قدرت خرید مردم زمینه را برای عرضه کالای ارگانیک فراهم کنیم. حرکت هایی برای افزایش مصرف کالای ارگانیک در ایران انجام شده است اما تغییر اساسی در فرهنگ مصرفی مردم مسئله ای نیست که در کوتاه مدت قابل انجام باشد و باید در این باره علاوه بر آماده سازی زیرساخت های اقتصادی، فرهنگ سازی کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: تشکل هایی مثل انجمن ارگانیک می توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کند تا خانواده ها با درآمد پایین هم مصرف کالای با کیفیت بالاتر را به کالاهای تصنعی و شیمیایی ترجیح دهند. در وهله اول باید خانواده ها ترغیب به استفاده از محصولات طبیعی و سپس به مصرف محصولات ارگانیک ترغیب کرد.

منبع:اتاق تهران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
farda
روغن نازگل
haraz1
تلگرام فودپرس
zarforoktoz
shirinasal1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
اقتصاد سبز
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
فودیار
جوان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
vioni
BA
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
آیدین
www.addlikebutton.net