سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
اخبار برتر
0
شنبه 12 تير ماه 1400 ساعت 16:8

عوارض صادراتی دولت روسیه بر روی گندم، جو، ذرت، دانه سویا و چوب+جزییات

موادغذایی> اقتصادغذا - رایزن بازرگانی ایران در روسیه از وضع عوارض صادراتی بر روی چند قلم محصول کشاورزی از سوی دولت روسیه خبر داد.
 
به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ایرج زارعی با بیان این خبر اظهار داشت: دولت روسیه نسبت به وضع عوارض صادراتی بر روی گندم، جو، ذرت، دانه سویا و چوب اقدام کرده است.
 
زارعی افزود: عوارض صادراتی گندم از روسیه از ۳۰  ژوئن تا ۶ ژوئیه ( ۹ تیرماه تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰) برابر با ۴۱.۳ دلار (۲۹۸۴ روبل) به ازای هر تن خواهد بود تا قبل از تاریخ مذکور عوارض صادراتی برابر ۳۳.۳ دلار (۲۴۰۶ روبل) به ازای هر تن بود. عوارض صادراتی جو ۳۹.۶ دلار (۲۸۶۱ روبل) به ازای هر تن و ذرت ۵۰.۵ دلار (۳۶۴۹ روبل) به ازای هر تن است.
 
وی ادامه داد: در تاریخ ۲۸ مه، براساس اعلام سرویس مطبوعاتی روسیه، این دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و اجازه صادرات بخشی از تولیدات‌شان برای دوره ۱ ژوئیه ۲۰۲۱ تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۲  (۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ تا ۹ شهریور ۱۴۰۱) عوارض صادراتی دانه سویا را از ۳۰ به ۲۰ درصد کاهش داد.  
 
رایزن بازرگانی ایران در روسیه گفت: دولت روسیه همچنین عوارض صادراتی برای انواع مختلف چوب‌های تقریباً فرآوری شده را از اول ژوئیه ۱۰ درصد تعیین کرد که طول مدت این مصوبه تا پایان سال ۲۰۱ است. همچنین هیات دولت در حال ایجاد محدودیت‌های گسترده‌تری در زمینه صادرات چوب  به صورت غیرفرآوری است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
goncheh-98
mihan2
شیرین عسل1
taknan2
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
پگاه-خامه
فشذهشف2
nazgol-98
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
ardineh
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی
kandoj
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
آیدین
tejarat talaie
zar
آب معدنی واتا
تیتر20